Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Parfémy Taoasis MYTAO

Parfémy Taoasis MYTAO Přírodní parfémy Taoasis jsou vonnými kompozicemi z kvalitních éterických olejů.
Renata Ježková
5,0 5
4

Parfémy Taoasis MYTAO zdroj: shutterstock.com

Přírodní parfémy jsou kategorie trochu sama o sobě. Většina z nás se totiž dostane k přírodní kosmetice skrze zdraví nebo děti, případně oboje najednou. Chceme vyřešit nějaké kosmeticko-zdravotní neduhy (padající vlasy, akné, ekzémy…), případně je nám proti srsti patlat na miminko nějakou chemii a ropu. Prostě jdeme po účincích, které zde máme naprosto jasně vydefinované a jsme kvůli tomu občas schopni a ochotni překousnout delší hledání, případně uživatelské komplikace. Vždyť jde přece o zdraví.

No jo, ale parfém, to je úplně jiná liga, že ano. To je čistý luxus, nadstandard a krása v její nejvlastnější podobě. Parfém reprezentuje všechno to, co bychom rádi a třeba se neodvažujeme. Říká to, co si netroufáme. Vede do míst, kam se odvažujeme jen v nejhlubších snech. Nehmotná připomínka toho, že věci mohou být jen a pouze krásné, bez ohledu na praktické využití. Tady nechcete kompromisy. Chcete vůni, která reflektuje vaši duši.

Proto je těžké přinutit se aplikovat na parfémy zdravotní kritéria. Ano, syntetické vůně nejsou nic zdravého. Mohou být dokonce velice nezdravé. Dýcháme to. Dáváme to na kůži. Jde to rovnou do mozku, do krve a … ale když ono mi to TAK VONÍ! Tady prostě s racionálními argumenty neuspějete. Ale víte co - vlastně ani nemusíte. Parfém je záležitost čistě emocionální a tak to tak nechejme. A pojďme ještě dál a ponechme emoce jako jediné kritérium výběru. Protože vůně je duší květiny a emoce jsou řečí naší duše. Půjde to pěkně dohromady. A nepotřebujete logická zdůvodnění, protože tímto způsobem se syntetické vůně vyřadí ze hry samy.

Ono je to totiž podobné jak s jídlem. Představte si, že si přivoníte ke zralé, čerstvě utržené jahodě prohřáté sluncem. A vedle toho budete mít něco s jahodovým aroma. Pokud máte jahody rádi, tak sliny se vám začnou sbíhat na obojí. Mozek pak samozřejmě vyhodnotí, že čerstvá jahoda je zdravější, tak si ji třeba dáte. Ale ono je tam ještě něco. V té čerstvé jahodě je něco, co do aromatu nikdy nedostanete. Život. Ta vůně je živá, je v ní energie té rostliny, slunce, na kterém vyrostla, půdy, ze které čerpala živiny… Syntetické aroma je jen ta vůně, případně chuť. Nic navíc, žádný přesah, žádná přidaná hodnota. Mrtvá záležitost.

Pokud zkusíte stejným způsobem testovat parfémy a éterické oleje, za chvíli z vás bude profík na odhalení syntetiky v čemkoliv. Parfém složený ze skutečně čistých a kvalitních přírodních ingrediencí s vámi bude komunikovat, bude se měnit, bude přítelem vaší duše. Bude ve vás vzbuzovat emoce a bude na ně reagovat. Syntetický parfém vám bude akorát vonět. A jakmile se naučíte, že je možné něco víc, přestane vám to prostě stačit.

Ale i přírodní ingredience mají různou kvalitu, různé způsoby zpracování a tedy různé účinky. Chcete-li maximální účinek, potřebujete maximální čistotu jak ingrediencí, tak jejich pěstování. Šetrné zpracování a profi zacházení. A tohle všechno se potkává v parfémech Taoasis. Jsou certifikované Demeter, což je ten nejpřísnější certifikát vůbec. Rostliny jsou pěstované biodynamicky, což dalece přesahuje parametry běžného organického zemědělství. A na těch vůních to je znát. Nejsou “jiné” než ostatní, ke každé byste jistě našli podobnou. Ale jsou živé, daleko živější, intenzivnější a proměnlivnější než jakékoliv jiné.

Původně jsem chtěla napsat klasickou recenzi ve stylu “Jednička voní tak a tak…”(parfémy Taoasis jsou číslované). Nejde mi to. Pokaždé, když jsem je zkusila, tak mi voněly jinak. Asi třikrát po sobě byla mým naprostým favoritem fialová Sedmička. Pak jsem najednou nechápala, co na ní vidím, když přece bílá Čtyřka je to, co jsem vždycky od parfému chtěla. Naposledy mě naprosto nadchla oranžová Trojka, která mi předtím přišla ale fakt děsná, že jsem ji ani nechtěla zkusit na ruku. Oni vědí, proč existuje ten set miniatur :-)

A o tomhle ty opravdové přírodní parfémy jsou. O komunikaci, která běží úplně mimo naše obvyklé cesty. O emocích. O tom, že nikdy nic není stejné a přestože se nás pořád někdo snaží nacpat někam do škatulek, tak že to prostě nejde. Že každý den je jiný a nový. A že si to máme uvědomovat. Proto chcete přírodní parfém. Ne proto, že je zdravý. Ale proto, že vám dokáže každý den připomenout, co opravdu potřebuje vaše duše.