Recenze: Deodorant Mastic and Vanilla Mastic Spa

5,0 5
3

Deodorant Mastic and Vanilla Mastic Spazdroj: BIOOO.CZ

Vy všichni, kdo používáte přírodní kosmetiku, jistě dobře víte, jak těžké je najít účinný deodorant. Já s tím měla problém opravdu dlouho. Některé deodoranty, které jsem vyzkoušela, měly sice krásnou vůni, ale vůbec nefungovaly. Jiné zase fungovaly jen jeden měsíc a pak si na ně moje tělo nejspíš příliš zvyklo a jejich účinek byl také téměř nulový. Narazila jsem i na pár takových, které nepříjemný zápach ještě znásobily, a tak letěly rovnou do odpadkového koše. Takže hledání dobrého deodorantu ve sférách přírodní kosmetiky je pro některé z nás vážně boj. Naštěstí jsem vydržela a neuchýlila jsem se k příšerným hliníkovým variantám, které sice potu zabrání, ale za cenu našeho zdraví. Nedávno jsem začala používat deodorant Mastic and Vanilla od Mastic Spa a troufám si říct, že můj nekonečný boj možná dospěl ke svému konci!

Kosmetika Mastic Spa se vyznačuje tím, že do každého produktu přidává velice zajímavou ingredienci – pryskyřici mastichu. Tato vzácná pryskyřice se získává ze stromu řečík lentišek jen na jediném místě na světě, na prosluněném řeckém ostrovu Chios. Masticha obsahuje více než sto různých látek a má obrovské množství pozitivních účinků na lidský organismus. Známé je především její působení proti žaludečním vředům, působí ale i protibakteriálně a antimykoticky, urychluje hojení ran a má i příznivé účinky na pokožku. Dá se tedy použít jak do krémů na obličej a tělo, tak do zubních past, doplňků stravy a v neposlední řadě právě do deodorantů.

Značka Mastic Spa nabízí deodoranty v několika variantách: vanilkový, bylinkový a výrazný pánský. Mě nejvíce zaujala sladká vůně vanilky. Deodorant Mastic and Vanilla je bezbarvý a po proklepání se ve skleničce rozvíří jemný prášek z mastichy, který má bílou barvu. Vůně je poměrně výrazná, ale to u deodorantu není vůbec na škodu a milovníci vanilky ji jistě ocení. Rychle se vsakuje, takže nezanechává lepkavý pocit v podpaží, jako tomu u některých kuličkových deodorantů bývá a ne každému je to příjemné. Výhodou je i to, že po něm nezůstávají žádné skvrny ani na světlém ani na tmavém oblečení.

A jak je to s účinností deodorantu Mastic and Vanilla? Jak už jsem řekla, pod mýma rukama prošlo nespočetně deodorantů ve všech možných formách a s tímhle jsem zatím nejspokojenější. Když jsem ho začala používat, stačilo mi lehké potření podpaží po ránu a na celý den jsem měla vystaráno. Po pár měsících se účinnost trochu snížila, což jsem ale předpokládala, přesto je výdrž deodorantu vynikající. Při větší fyzické zátěži a horku je nutné deodorant použít vícekrát denně, stačí ho ale jen trochu a výsledek je více než uspokojující. Nejenže po dlouhém dni necítím téměř žádný zápach, navíc mám i pocit, že se nepotím tolik jako dřív. Přitom se jedná jen o deodorant, který pocení nezabraňuje, ale masticha má nejspíš prospěšné účinky i v tomto ohledu a zmírňuje nadměrné pocení. Kromě toho je také vhodná pro osoby s citlivou pletí, protože má zklidňující a hojivé účinky, a oblast podpaží je obzvlášť citlivá, hlavně po holení.

Pokud tedy patříte mezi skupinu lidí, které jen tak nějaký deodorant nefunguje, a potřebujete nasadit opravdu silný kalibr, deodorant Mastic and Vanilla od Mastic Spa je opravdu skvělá a zároveň šetrná volba. Vanilka může být pro někoho příliš sladká a výrazná, pořád ale můžete sáhnout po jemnější bylinkové verzi a v případě mužského osazenstva po té výrazné panské. Účinnost mastichy vás jistě mile překvapí a třeba ji začnete využívat i v jiných oblastech péče o tělo.

 

Jak se vám článek líbil?