Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci Detoxikace má za úkol z těla vyplavit škodlivé látky a současně posílit činnost orgánů, které provádějí přirozenou detoxikaci.
Mája Ráblová
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Jak můžeme játra pročistit?

Jak můžeme játra pročistit? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V první řadě je důležité uvědomit si, že zdraví jater nejvíce ovlivňuje strava. Svému, přibližně 1,36 kg těžkému orgánu můžeme pomoci i běžnými surovinami. Za zmínku stojí sedm potravin, které mají prokazatelně významný pozitivní účinek na játra a jejich funkce - je to česnek (avšak nesmí se používat při akutních jaterních onemocněních, stejně jako cibule), grapefruit, zelený čaj, avokádo, zelená zelenina (zejména listová), vlašské ořechy a kurkuma.

A pak jsou tu také potraviny, které játra zatěžují a ve větším nebo dlouhodobém přísunu je poškozují. Je to zejména tuk a to především ten nasycený. Uzeniny, konzervy, paštiky. Ze stravy by se dlouhodobě měly vyřadit živočišné tuky a také živočišné bílkoviny, které zatěžují játra téměř srovnatelně jako silné léky nebo alkoholismus. V jídelníčku bychom měli omezit smažené, grilované a také silně kořeněné potraviny. Lepek a zejména ten pšeničný, má neblahý vliv především na funkčnost střev, ale i játra vám poděkují, pokud omezíte více či úplně jeho konzumaci.

Dr. Frej si stojí za názorem, že člověk by neměl pít úplně studenou vodu, spíše vodu lidské teploty čímž nepřivádíme tělu šok a nestagnujeme si metabolismus a látkovou výměnu. Detox by měl začít již v ústech. Nejlépe po probuzení převalovat v puse 20౼30 minut jeden lok rostlinného (např. sezamového) oleje. Ten na sebe naváže toxiny, které se nashromáždily v ústech přes noc, po dvaceti minutách olej vyplivneme. Nyní by mělo přijít na řadu odstranění povlaku z jazyka k tomuto účelu určenou špachtlí/stěrkou.

Pokud nemáme čas/chuť na detoxikaci olejem, nevynechejme alespoň tento krok. Bohužel čištění kartáčkem není tak účinné a navíc silně opotřebovává chuťové pohárky. Ukazatel zdravého organismu - jazyk - na sobě nemá žádný, ať už bílý nebo nažloutlý povlak. Více se můžete o tajemství co o našem vnitřním zdraví prozradí stav jazyka dočíst v zásadách tradiční čínské medicíny.

Jak můžeme játra pročistit?

Z očistných a zázračně regeneračních rostlinek našim játrům udělá velkou službu ostropestřec mariánský (Silybum marianum). Ostropestřec kromě očisty jater poskytuje i preventivní ochranu proti ztučnění jater, je možné ho používat při zánětu jater a dalších jaterních nemocech. Pomáhá v boji s mononukleózou i žloutenkou. Mírní jak jarní tak potravinové alergie, ale i otravy způsobené léky. Je vhodný pro odbourávání následků chemoterapie, zlepšuje stav při chronických bolestech hlavy. Pomáhá na nejrůznější kožní problémy a také na nízký tlak. Doporučuje se lidem zápasících s rakovinou.

Moderní medicína detekuje zvýšenou funkci jater až když onemocnění postihne přibližně ¾ jaterní tkáně. Díky vypsaným příznakům nemusíme čekat až budeme mít pouze funkční pouze čtvrtinu jater.

Dávkování uvedené na obalech doplňků stravy bývá vždy nižší (kvůli normám EU) než je doporučeno výrobcem. Dr.Frej říká, že bychom měli zvýšit nejvyšší uvedenou dávku na obalu až dvojnásobek, podle typu produktu.

Přesto, pokud jste citlivější, ať už máte špatnou snášenlivost léků, citlivý žaludek nebo snadno rozhoditelné trávení a vylučování, produkty bychom si měli dávkovat postupně. Stejně tak to platí u dětí či alergiků. Pokud je u výrobku uvedeno 2౼3 kapsle 2x denně, začněte první týden jednou tobolkou dvakrát denně. Druhý týden zkuste dvě a třetí týden, pokud se nedostaví žádné komplikace, 3౼4 kapsle 2x denně. Mezi komplikace nepatří projímavé účinky v začátcích kúry ani zhoršené kožní projevy. Tělo se čistí a toto může být žádaný důsledek.

(Detoxikace není vhodná pro děti do sedmi let, pro těhotné a kojící ženy. Ani lidé nad 70 let by neměli detoxikaci podstupovat a stejně tak lidé s AIDS)

Související produkt
Lesklokorka lesklá, kapsle 120 ks, 30 g
TeaTao / 544 Kč
Extrakt z houby reishi je díky svému univerzálnímu použití velmi oblíbený v Asii. Podporuje celkovou přirozenou obranyschopnost organismu.  
Detail produktu