Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně Po Vánocích, kdy jsme přecpaní k prasknutí, je ideální doba postupně začít s dietou.
Martina Koubová
5,0 5
4

Zdravé hubnutí po Vánocích zdroj: shutterstock.com

I když se většina z nás ještě před Vánoci zařekne, že se tenhle rok nepřecpe salátu a taky nebude péct deset druhů krémového cukroví, stejně se o svátcích naštouchne množstvím sladkého a ještě to s gustem zají řízkem. Nevím jak to, ale Vánoce a chvíle strávené s rodinou k tomu přejídání prostě svádějí. Zobnete tu, užbídnete támhle. Že by obalování nervů…? Ať přistupujete k Vánocům s pevným předsevzetím nepřejíst se, nebo je naopak berete jako výzvu k tomu jednou do roka se pořádně najíst, po svátcích se mnozí cítíme plní až k prasknutí s břichem nafouklým jako balón.

K tomu přicházejí zase ta novoroční předsevzetí, takže by se hodilo zhubnout nějaké to kilo, ozdravit jídelníček a zařadit i trochu toho pohybu. Ale jak na to, aby to co nejméně bolelo, bylo to co nejvíce pohodlné a viděli jsme kýžené výsledky?

Přejít na sekci článku:

S hubnutím začněte pozvolna

S hubnutím začněte pozvolna zdroj: shutterstock.com

I když se do hubnutí pustíte se sebevětším nadšením, pokud ze dne na den nasadíte drastickou dietu, moc dlouho s ní nevydržíte. A co víc, tímto postupem neprospějete svému tělu. Jen si představte: jeden den si dopřáváte množství tuků a cukrů a na druhý den je to jen syrová zelenina a maso maximálně tak vařené v páře. Tělo bude v šoku, bude mu chybět energie a vy se budete cítit unavení, hladoví a mrzutí. S hubnutím je proto dobré začít pozvolna a bezbolestně, postupně do jídelníčku zařazovat vhodné potravinové doplňky a také stravu obměňovat a ozdravovat.

Prvním, a asi nejdůležitějším krokem, je omezit nadměrnou konzumaci jídla. Někomu to jde pomalu samo, někdo se musí snažit víc. Pokud se v práci držíte na uzdě a jakmile dorazíte domů, pořádáte hladové nájezdy na lednici, zkuste si pozvat na pomoc třeba sušenou syrovátku. Dodá vám rychlou porci energie, zasytí žaludek a v kombinaci s dostatečně silnou vůlí vám zabrání v deset večer vyplenit lednici. Ale pozor, syrovátka je sice zdravá, na druhou stranu obsahuje vysoký podíl cukrů a při nadměrné konzumaci by mohla mít přesně opačný efekt, než chceme.

Účinněji a méně rizikově fungují kapsle Chitomax, které za pomoci pěti přírodních látek snižují chuť na sladké a všeobecně potřebu nadměrně se přejídat. Navíc eliminují přeměnu cukrů na tuky a jejich následné ukládání v těle a podporují zdravé trávení. Za pomoci Chitomaxu tak naše tělo plně využije živiny a vitaminy přijaté z potravin a zabrání ukládání nepotřebných látek ‘do zásoby’. Kromě podpory při hubnutí se od kapslí dočkáte pomoci co se detoxikace a celkové očisty organismu týče.

Související produkt
Alfalfa bio, prášek 80 g
Nástroje Zdraví / 297 Kč
Prášek alfalfa vyrobený z vojtěšky je bohatým zdrojem vitaminů a minerálních látek, stejně jako prospěšných bílkovin.
Detail produktu