Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biomin: Dopřejte tělu to, co se ve stravě těžko hledá

Biomin vitamín D3 Extra zdroj: Biomin

Doplňky stravy se čím dál víc stávají běžnou součástí našich životů a pomáhají nám udržovat zdraví v dobré kondici. Jsou skvělým způsobem, jak tělu dodat potřebné živiny jako vitamíny a minerály či stopové prvky, které si samo nedokáže vytvořit a ne všechny potraviny, které lze běžně koupit, jsou natolik nutričně kvalitní, aby nám dodaly vše, co potřebujeme. Na deficitu živin se může podílet i stres, vyčerpání, choroba nebo genetika. 

Na rozdíl od běžných léků se dají doplňky stravy volně koupit nejen v lékárnách, ale také v drogeriích, ve specializovaných obchodech se zdravou výživou a samozřejmě na internetu, kde si zároveň můžete přečíst uživatelské recenze na daný produkt a zvolit tak nejvhodnější pro vás i dle cenových relací. 

U nás na BiOOO.cz seženete přírodní doplňky stravy bez přidaných syntetik a chemie z čistých ekologických zdrojů pro podporu celkového zdraví včetně těch pro vaše čtyřnohé miláčky. Protože i zvířata si zaslouží zdravý, aktivní a kvalitní život. Jednou z našich nových značek přírodních doplňků stravy je značka Biomin - slovenská firma se světovým patentem.

O značce

Biomin, a.s. je slovenská farmaceutická společnost s garantovaným obsahem účinných látek té nejvyšší kvality a nabízí pestrou škálu výživových doplňků na čistě přírodní bázi, které ani při dlouhodobém užívání nezatěžují organismus

Jedná se především o vlajkový produkt pod názvem Ovovital pro podporu zdravých zubů a kostí, dále se společnost zaměřuje na produkci přípravků zejména s obsahem vitamínů K2 a D3, který má vliv na řadu tělesných funkcí a procesů.

Společnost vznikla už v roce 1990 se zaměřením na výrobu biopreparátu bohatého na vysoký obsah vápníku, jehož zdrojem jsou české vaječné skořápky a jsou tak jedinou společností na světě, která takto vápník vyrábí. 

Doplňky stravy Biomin mají unikátní patentované složení, díky kterému vám poskytnou jen to nejlepší z přírody. Neobsahují cukr, lepek ani laktózu, mohou je užívat diabetici, lidé s potravinovými intolerancemi a ocení je i vegetariáni.

Kvalita je pro ně na prvním místě, proto výroba splňuje veškeré požadavky na správnou výrobní praxi a vysoký nadstandard jejich produktů, kvalita a preciznost výroby podléhají pravidelným auditům.

Vápník nejen na kosti

Ačkoliv se až 99 % vápníku (calcium, CA) v lidském těle nachází právě v kostech, jeho vliv tím nekončí. Vápník je důležitý pro správnou funkci krevního oběhu, metabolismu, srdeční činnosti, k činnosti nervů, svalů a k ochraně imunitního systému. U dětí je nepostradatelný pro správný vývoj a růst, u dospělých napomáhá k udržení silných kostí a zubů. 

Optimální denní dávka tohoto nejrozšířenějšího minerálního prvku v lidském těle by měla činit  1000 mg/den. Nejbohatším zdrojem vápníku jsou mléčné výrobky (sýry, jogurty, tvaroh, mléko), vajíčka (zejména žloutky), některé druhy zeleniny (kapusta, brokolice, pórek), luštěniny (hrách, fazole, čočka), ovoce (citrony, fíky) nebo sójové nápoje, tedy rostlinná mléka.

Nedostatek vápníku v těle neboli hypokalcemie může vést k řídnutí kostí nechvalně známému jako osteoporóza, kazivosti zubů, svalovým křečím nebo dokonce až k depresím či ztrátě paměti.

Sluneční vitamín 

Vitamín D se řadí do skupiny v tucích rozpustných vitamínů. Narozdíl od většiny ostatních vitamínů si jej naše tělo dokáže vytvořit samo, potřebuje k tomu ale dostatek slunečního svitu, vytváří se totiž působením ultrafialového záření, část ho získáváme z potravy (mořské ryby, ústřice, houby, játra, mléko, vaječné žloutky, avokádo).

Věděli jste, že až 95 % české populace trpí nedostatkem vitamínu D? 

Stejně jako vápník je důležitý zejména při mineralizaci zubů a kostí, pomáhá udržovat zdravé svaly, podporuje vstřebávání vápníku, fosforu a hořčíku ve střevech a v neposlední řadě hraje významnou roli pro naši imunitu (pomáhá aktivovat bílé krvinky čili NK-buňky známé jako bojovníky proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím) a podílí se na procesu dělení buněk.

Deficit vitamínu D vzniká ve chvíli, kdy nemáme dostatečný přísun slunečního svitu. To je dáno hlavně stylem života. Většinu času trávíme ve vnitřních prostorách a pobytu venku moc nedáme. Pokud k tomu připočteme životosprávu, není se čemu divit, že pouhých asi 5 % z nás nemusí vitamín D doplňovat formou suplementů.

U dospělých se nedostatek vitamínu D může projevit osteoporózou, chronickou únavou, depresemi či kazivostí zubů, může zvyšovat riziko kožních a kardiovaskulárních poruchu, u dětí může vést k rozvoji křivice.

Vitamín K2 jakožto nezbytný pomocník 

Vitamín K je skupina vitamínů rozpustných v tucích, zahrnující vitamíny K1, K2 a K3, přičemž vitamín K3 je syntetický a v některých zemích včetně České republiky platí zákaz jeho podávání lidem. Vitamín K2 s vitamínem D3 působí ve vzájemné synergii a jeden bez druhého by nemohl fungovat. 

Hlavní funkcí vitamínu K2 v organismu je zajištění pohybu a ukládání vápníku, společně s vitamín D3 se podílí na jeho efektivním vstřebávání do kostí a zubů, také přispívá k normální srážlivosti krve.

Přirozeným zdrojem vitamínu K2 jsou střevní bakterie a některé fermentované potraviny, zejména fermentovaný sýr natto, kysané zelí nebo vejce či máslo od zvířat z ekologického zemědělství.

Nedostatek málo známého vitamínu K2 se projeví nesprávným ukládáním vápníku v měkkých tkáních a cévách a naopak nedostatečným ukládáním v kostech, kdy hrozí vyšší riziko vzniku osteoporózy.

Vyzkoušeli jsme za vás Vitamín D36 EXTRA:

Kapsle jsme s přítelem užívali přibližně 3 týdny. Oba jsme po cvičení měli pocit, že svaly zátěž zvládaly mnohem lépe a také méně bolely, což jsme ocenili. Vitamin D3 totiž udržuje normální činnost svalů. Já jsem mimo to také v poslední době trpěla na ranní pálení v nose, které taktéž po užívání vitaminu D3 téměř vymizelo. My jsme s účinky vitamínu moc spokojeni a doplněk stravy budeme určitě používat i dál.

 

Dodejte svému tělu potřebné vitamíny a minerály s doplňky stravy od Biomin: