Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lví hříva

Lví hříva Lví hříva je oblíbená ve východní i západní medicíně pro své protizánětlivé a regenerační účinky na zažívací trakt i nervovou soustavu.
Martina Koubová
4,7 5
3

Přejít na sekci článku:

Proč lví hřívu užívat?

Proč lví hřívu užívat? zdroj: shutterstock.com

1. Nervová soustava

Zlepšuje kognitivní funkce a posiluje regeneraci nervových buněk. Podporuje paměť a pomáhá také při lehčí formě demence a Alzheimerově chorobě. Zároveň urychluje regeneraci mozkových buněk, například po mrtvici. Taktéž díky přítomnosti přírodních látek podobných růstovým faktorům nervové soustavy, dokáže užívání této houby pomoci při zrání myelinových pochev (lipid obalující nervové vlákno). Ochrana a reparace nervových vláken dokáže také pomoci zlepšení stavu vláken při cukrovce či poranění nervů.

2. Duševní pohoda

Pomáhá rozptylovat úzkostné stavy a zlepšuje náladu. Lví hříva je proto vhodná při depresích, poruchách spánku a náhlých výkyvech nálady či obsesivně kompulzivních poruchách. Dále může být nápomocná při pocitech stresu a vypětí. Navozuje klidný a hluboký spánek a dodává pocit svěžesti po probuzení. Většina pravidelných uživatelů potvrzuje vymizení pocitů napětí.

3. Slabá imunita sem

Moderní společnost slyšela Stafylokok aureus už snad ve všech možných variacích. Jedná se o vytrvalého, na antibiotika rezistentního, způsobovače infekčních onemocnění v prostředí nemocnic. Hericium však ve svém výčtu schopností ukrývá i anti-stafylokok látky, jenž učiní této zákeřné bakterii konec. A během toho zvládne houba taktéž posílit tvorbu T- a B-lymfocytů, což jsou důležité složky imunitního systému a pomáhají nám v boji proti nemocem.

4. I kůže si přijde na své

Urychluje regeneraci poškozené pokožky a ran, podporuje hojení jizev po lékařských zákrocích. Pomáhá hojit i mokvající zranění a je účinná i při dlouho se hojících ranách během zvýšené hladině krevního cukru.

5. Zpomaluje bujení

Zpomaluje růst tumorů a pomáhá při jejich léčbě. Lví hříva je díky svým protinádorovým a antimetastatickým vlastnostem vhodnou doplňkovou léčbou při tumorech v oblasti žaludku, jícnu a střev. Houba příznivě působí například na činnost makrofágů, kteří jsou pak schopni částečně regulovat metastáze.

6. Plynulé trávení

Zlepšuje vylučování žaludečních šťáv a tím pádem i zdravé správně fungující trávení. Mírní pocity plného těžkého žaludku po jídle a upravuje funkci celého trávicího a vylučovacího traktu. Současná populace vlivem životního stylu často trpí výskytem Helicobacter pylori. Tato bakterie osidluje žaludeční stěnu až 55 % lidstva, kde může napáchat pěknou paseku, pokud je hlen pokrývající žaludeční stěnu porušen. Záněty žaludku a žaludeční vředy už potkaly pěknou řadu lidí. Při užívání hericia bylo prokázáno jeho působení jakožto podpůrného prvku při obnově žaludeční sliznice.

7. Zase ten cholesterol

Lví hříva snižuje hladinu škodlivého cholesterolu (LDL) v krvi, pečuje o dobrou průchodnost cév a působí také proti zvýšené srážlivosti krve. Harmonizuje také zvýšený cukr a díky regeneračním schopnostem je mimořádně vhodná při cukrovce.

Tento článek má informační účel. Nenahrazuje doporučení lékaře.

Související produkt
Hericium Lví hříva, kapsle 90 ks, 45 g
Superionherbs / 952 Kč
Lví hříva je chutná houba využívaná pro své účinky hlavně v Asii. Extrakt obsahuje vysoký podíl polysacharidů, ale i bílkovin, železa či zinku.
Detail produktu