Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Průvodce Energy přípravky

Průvodce Energy přípravky Firma Energy ve svých výrobních postupech kombinuje léty ověřené poznatky z tradiční čínské medicíny s těmi nejnovějšími technologiemi z oblasti homeopatie, fototerapie či krystaloterapie.
Jana Konečná
5,0 5
5

Průvodce Energy přípravky zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Firma Energy je česká společnost, která vyrábí přírodní bioinformační přípravky na základě holistického přístupu už přes 30 let. Ve svých výrobních procesech kombinuje osvědčené poznatky z tradiční čínské medicíny s nejnovějšími technologiemi a znalostmi fytoterapie, krystaloterapie, homeopatie a dalších. Bioinformační přípravky působí na organismus ve dvou úrovních. V první fázi obsažené účinné látky působí přímo na orgány a v té druhé s pomocí biorezonance ovlivňuje takzvaná podkorová centra v mozku, která mají na starosti naše emoce a hormonální systém. Tím tyto přípravky působí zároveň na naši fyzickou i psychickou stránku.

Mezi základní patří přípravky z řady Energy Pentagram, což je 5 bylinných koncentrátů a 5 bylinných krémů, které se navzájem podporují. Tato řada vychází ze vzájemného působení 5 prvků – ohně, kovu, dřeva, vody a země, kdy jsou s každým prvkem spojeny 2-3 orgány. Firma Energy se však nesnaží pomoci od zdravotních problémů jen lidem, má i řadu přípravků pro domácí mazlíčky, z nichž 5 bylinných koncentrátů spadá pod řadu Energy Vet Pentagram, která je založená na stejném principu jako klasická Pentagram řada. Kromě toho Energy rozšířila své pole působnosti na antiseptické produkty, doplňky stravy a kosmetiku s léčivým přesahem.

Řada Energy Pentagram

Přípravek Gynex slouží k harmonizaci prvku země a orgánů s ním spojenými – slinivkou, žaludkem a slezinou. Kromě zlepšení zažívání a detoxikace Gynex taktéž pomáhá harmonizovat hormonální soustavu a tím i řešit problémy s ní spojené. Z vnějšku jej můžete podpořit aplikací krému Cytovital, který nejen podporuje účinky Gynexu, ale zároveň urychluje hojení pokožky a přirozeně ji regeneruje. Na ledviny a močový měchýř se zaměřuje přípravek Renol spolu s Artrin krémem. Tyto orgány celkem logicky spadají pod prvek vody. Renol pomáhá zmírňovat případné obtíže spojené s ledvinami či močovým měchýřem. Artrin je kromě upevnění účinků Renolu skvělý i na bolavé klouby či šlachy.

S prvkem dřeva jsou spojeny játra a žlučník, na které působí přípravek Regalen a krém Protektin. Ty pomáhají obnovit detoxikační a očistnou funkci těchto orgánů. Jejich špatná funkce se může projevit neustálou únavou, zvýšenou nemocností, ale i třeba vytrvalým akné v obličeji či pupínky na jiných částech těla. Krém Protektin právě pomáhá posilovat odolnost pokožky z vnějšku a zmírňuje případná kožní onemocnění. Přípravek Korolen harmonizuje prvek ohně, který je spojen se srdcem a tenkým střevem. Posiluje celou oběhovou soustavu, zpevňuje stěny cév, zlepšuje prokrvení a zvyšuje odolnost srdce. Účinky Korolenu z vnějšku podporuje krém Ruticelit. Ten je vynikající při různých žilních onemocněních, jako jsou křečové žíly, bércové vředy nebo hemoroidy.

Poslední prvek kov je spojen s Vironalem a krémem Droserinem. Ty působí především na plíce a tlusté střevo. Jsou tedy především vhodné při dýchacích potížích, ať už akutních nebo chronických, ale také při problémech s trávením. Krém Droserin je vhodné používat spolu s Vironalem a aplikovat je na postižené partie – při potížích s dýcháním na hrudník, při špatném trávení na břicho. Vironal navíc zlepšuje přenos účinných látek v organismu a taktéž zpevňuje a projasňuje unavenou a ochablou pokožku.

Energy Vet (Pentagram)

Průvodce Energy přípravky zdroj: pixabay.com

Pro ty, kdo chtějí to nejlepší nejen pro sebe, ale i své čtyřnohé mazlíčky, je tu řada přírodních doplňků Energy Vet, které pomáhají zmírňovat již vzniklé potíže a působí i jako účinná prevence jejich vzniku. Přípravek Korovet působí velmi podobně jako jeho lidský ekvivalent – Korolen. Posiluje oběhovou soustavu a je velmi vhodný jako podpůrná kúra na zotavení v případě, že mělo vaše zvířátko například mozkovou příhodu či infarkt. Přípravek Gynevet podobně jako Gynex zlepšuje odolnost zvířete proti škodlivým faktorům a také harmonizuje jeho hormonální soustavu. Výborně se proto hodí, pokud si váš zvířecí miláček například prochází pubertou, má falešnou březost nebo třeba problémy s tvorbou mateřského mléka.

Přípravek Regavet harmonizuje celý oběhový i vylučovací systém. Může být nápomocný při problémech se zažíváním či nedostatečné funkci ledvin, ale i při hormonálních poruchách. Jako pomocník v akutních případech přinese úlevu při zvracení, nedostatečném vylučování a podobných potížích. Renovet stimuluje lymfatický systém a ledviny. Tím i podporuje vylučování odpadních látek a zabraňuje vytváření škodlivých usazenin v těle zvířete. Hodí se na zmírnění různých zánětů nebo pokud vašemu mazlíčkovi znepříjemňují život bolestivé klouby.

Přípravek Virovet, se podobně jako jeho kolega Vironal stará o správnou funkci dýchací soustavy a tlustého střeva. Pomáhá tak budovat kvalitnější imunitu a dokáže podpořit organismus zvířete i při různých dýchacích obtížích nebo špatném zažívání.

Ostatní přípravky

Co se týče doplňků stravy, tak se firma Energy zaměřila snad na všechny věkové kategorie. Na své si přijdou díky zastoupení spirulinou a mladým ječmenem nejen milovníci zelených potravin. V nabídce jsou i přípravky na podporu imunity, jako je Imunosan. Celitin je zase vhodný pro starší lidi či psychicky pracující. Podporuje totiž paměť a zlepšuje schopnost soustředění. Pokud své tělo chcete jen trochu víc podpořit a „nakopnout“, rozhodně neuděláte krok vedle s přípravkem Fytomineral. Kolekce koloidních minerálů posílí vaši psychiku i fyzickou stránku. Je také mimořádně vhodný při obdobích s vyšší stresovou či tělesnou zátěží.

Za antiseptické přípravky je potřeba zmínit alespoň Grepofit a sprej Spirion. Grepofit obsahuje výtažky z grapefruitových semínek a další z antibakteriálních a dezinfekčních bylin. Výtažek z grapefruitových semínek působí jako velice silné přírodní antibiotikum. Díky tomu jej můžete použít třeba v případech, kdy je užívání klasických antibiotik zbytečné, jako je třeba chřipka, angína či rýma. Grepofit lze používat i jako prevence proti onemocnění v krizových obdobích nebo při cestování do exotických zemí, kde hrozí nákaza. Sprej Spiron slouží především k dezinfekci ovzduší. Je namíchán z esenciálních olejů s přirozeně dezinfekčními účinky. Tyto oleje ale nepůsobí jen dezinfekčně. Zároveň působí i antistresově, pomáhají při bolestech hlavy, usnadňují dýchání a mají spoustu dalších příznivých účinků.

Z kosmetických Energy přípravků zatím můžete na e-shopu najít především sůl do koupele a klasickou tekutou koupel. Obě působí harmonizačně na celé tělo, ale hodí se především při různých kožních onemocněních, pro rychlejší hojení zlomenin, zmírnění bolestivosti kloubů a při zánětech žil. Dále můžeme v této řadě najít přípravek Artrin Balm, který je navržen na míru potřebám narušené pokožky po holení – zklidňuje, dezinfikuje a urychluje hojení případných řezných ranek. Tělové mléko Caralotion uzavírá řadu pěstících přípravků. Je vhodné pro všechny typy pleti. Obsahuje vyvážený komplex minerálů a dalších stopových prvků. Pokožku posiluje a chrání před podrážděním a nemusíte se bát jej používat, ani když máte opravdu velmi citlivou pleť.