Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Spirulina od Energy aneb jak jsem začala koketovat s řasami

Recenze: Spirulina od Energy aneb jak jsem začala koketovat s řasami Spirulina je zelená sinice se spoustou zdraví prospěšných látek a až zázračnými účinky, splnila naše očekávání?
Kristýna Lexová
4,2 5
6

Recenze: Spirulina od Energy aneb jak jsem začala koketovat s řasami zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Aby bylo jasno, já jen tak na něco nevěřím. S přírodními doplňky stravy jsem začala koketovat až nedávno a přistupovala jsem k nim se značným skepticismem. Když tedy došlo na Spirulinu od Energy, připravila jsem si pořádně kritické oko.

Různé řasy s popisovanými až zázračnými účinky jsou hitem několika posledních let. Chlorela a spirulina jsou asi nejznámějšími z nich, přičemž spirulina není řasou v pravém smyslu slova. Jedná se o sladkovodní sinici, která se pěstuje především v Japonsku. Je mimořádně bohatá nejen na obsah chlorofylu, ale také mnoha vitaminů, zejména pak A, C, D a celé skupiny B vitaminů. Obsahuje rovněž antioxidanty, jež chrání proti stárnutí buněk, beta karoten či železo a vápník. Zároveň je bohatá na obsah bílkovin a řadí se mezi superpotraviny.V tabletách od Energy je pak kombinována s mladým ječmenem, o kterém jste už určitě také slyšeli díky jeho schopnosti posilovat imunitu a chránit organismus před vnějšími vlivy.

První, co na tomto přípravku oceňuji, je jeho forma. Já jsem totiž rozmazlená a musím říct, že mám problém s užíváním čehokoliv, co není v tabletách. Vadí mi nepříjemná chuť některých přírodních doplňků stravy a musím se hodně nutit, abych je byla schopná užívat. U Spiruliny od Energy je to vyřešené formou tablet, které jednoduše zapijete vodou a budete mít klid.

Spirulinu jsem začala užívat skoro mimoděk a nečekala jsem, že pocítím nějaké účinky, brala jsem si ji každé ráno ve zvyku a nic neočekávala. Po asi týdnu jsem si ale všimla dvou zajímavých věcí. Jednak se uklidnil můj trávicí trakt a do jeho režimu se vrátila pravidelnost. Nerada bych zabíhala do detailů, ale věřte mi, že pokud vás trápí trávení, tak spirulina vám v tomhle směru může pomoci. Přestalo mě trápit nadýmání a bolesti břicha. Zároveň jsem zpozorovala i to, že se cítím svěžejší a mám více energie. Při mé náročné práci to není jen tak, ale opravdu mi bylo tak nějak celkově lépe. Navíc se o mě ani nepokoušely nemoci, což je v podzimním období skoro zázrak.

Plusy

  • tabletová forma
  • příznivý účinek na trávení
  • více sil a energie
  • podpora imunity

 

Minusy

  • když nemáte očekávání, nemůžete být zklamáni :)

 

Spirulina byla jedním z prvních přírodních doplňků stravy, který jsem vyzkoušela, a nezklamala mě, spíš jsem byla překvapená, že jsem vůbec nějaký efekt zpozorovala. Asi začnu více věřit na řasy a sinice.