Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Doplněk stravy Triphala od Ecce Vita

Recenze: Doplněk stravy Triphala od Ecce Vita Rostlinné kapsle Ecce Vitta Triphala detoxikují organismus od usazených škodlivin a dodávají tělu novou energii a sílu.
Mája Ráblová
4,5 5
23

zdroj: BiOOO.cz

Triphalu od firmy Ecce Vita jsem si vybrala pro detoxikaci organismu hned z několika důvodů. Za prvé mám výborné zkušenosti i s dalšími produkty Dr. Freje a za druhé jsem prošla školením na jejich výrobky a Triphala, jejich snad nejprodávanější produkt, oslovil i mě. Na produktech Ecce Vita se mi líbí, že jde v zásadě jen o slisované bylinky, případně koření. Neobsahují žádné konzervanty, barviva ani další aditiva. Kapsle jsou vyrobeny z rostlinné celulózy, nikoliv z živočišné želatiny. Od té doby, co se živočišným složkám ve své stravě plně vyhýbám, mi odezněla většina chronických nemocí astmatem počínaje, projevy Crohnovy choroby (ne)konče.

Produkty Dr. Freje mají jednoho společného jmenovatele a tím je detoxikace organismu. Detoxikace ovšem není jen očištění těla od nežádoucích látek, jde především o posílení orgánů, které se detoxikují přirozeně samy. Jsou to především:

  • játra - prochází jimi až 70 % odpadních látek,
  • střeva - ve kterých sídlí kolem 60౼70 % naší celkové imunity,
  • ledviny - filtrují krev a starají se o odpadní látky, které játra přeměnily tak, aby byly rozpustné ve vodě,
  • plíce - zbavují nás odpadních produktů metabolismu - oxidu uhličitého a filtrují škodliviny ze znečištěného ovzduší,
  • kůže - náš největší orgán, mazem a potem vylučuje odpadní látky, které nemohou být odvedeny jinou cestou,
  • lymfatický systém - je jakýmsi systémem shromažďujícím tělesný odpad. V lymfatických uzlinách jsou z lymfy odfiltrovány cizí látky a toxiny. Tělo zde bojuje s možnými infekcemi a všem těmto škodlivinám je znemožněno zpětné uvolnění do krevního oběhu.

Jelikož jsem známý trojúhelníkový případ - alergik, astmatik a ekzematik, čištění jater, krve a celého trávicího ústrojí pro mě byla jasná volba. Pro začátek jsem týden užívala jednu kapsli před spaním, kterou jsem zapila teplou vodou. Jelikož Triphala působí mírně projímavým účinkem, nebyla jsem si plně jistá, jestli v kůře budu pokračovat i druhý týden. Nakonec tento vedlejší efekt zmizel a já pokračovala i další týdny. Během čtyř týdnů užívání Triphaly jsem vypozorovala až téměř neskutečný příval energie. Měla jsem poměrně pracovně náročné období, tudíž jsem spala v průměru 3౼5 hodin denně a dokonce jsem nebyla ani unavená. Velkou zásluhu určitě mělo i všudypřítomné slunce a to, že jsem se stravovala výhradně rostlinně a zlepšila svůj pitný režim.

Užívala jsem 3౼4 tobolky ráno a 3౼4 tobolky večer zapité teplou vodou. Po dvou týdnech mi zmizel povlak na jazyku, což je krásný (d)ůkaz toho, že můj organismus je na tom mnohem lépe než v období "před Triphalou". První dva týdny se mi ale zhoršila pleť, s čímž musí počítat každý, kdo se do detoxikace pustí, protože kůže je jeden z našich detoxikačních systémů. Prostřednictvím kůže je společně s mazem a potem z těla odveden nespočet škodlivin, které už nenašly jinou cestu kudy z těla pryč. I tento vedlejší účinek se ovšem postupně zlepšil až do stavu takového, jaký si pamatuji v období před pubertou. Když to zhodnotím,  nejzdravější pokožku jsem měla před pubertou a po Triphale.

Z dalších výčtů, na co je Triphala blahodárná, stojí za zmínku očista tlustého střeva, vázání a vyplavování těžkých kovů i z hlouběji zanesených orgánů. Snižuje cholesterol a snižuje případný vysoký krevní tlak. Reguluje trávení, zvyšuje vstřebávání prospěšných látek, minerálů a vitaminů. Snižuje ukládání tuku, redukuje nadýmání. Zlepšuje dokonce i zrak a pomáhá při anémii. Viditelně pozitivní vliv na kožní nemoci a onemocnění dýchacích cest je také příjemný efekt, který provází téměř každou úspěšnou detoxikaci orgánů. U správného detoxu můžete počítat s ustáleným úbytkem na váze. Triphala ovšem není úplně vhodná pro drobné štíhlé postavy a lidi se sklony k velice suché pokožce - těm mohu doporučit Haritaki, což je trošku jemnější forma.