Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Eukalyptus

Esenciální olej Eukalyptus Použití eukalyptového oleje je velmi široké a bezpečné, musíme ovšem znát ten správný druh.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Eucalyptus radiata

Eukalyptus zdroj: shutterstock.com

Je původem z Austrálie a chemickým složením je velmi blízký eucalyptu globulu. Nicméně si všimneme rozdílu ve vůni, radiata je jemnější a méně intenzivní a je proto často oblíbenější. Díky tomu je i vhodnější v těhotenství a pro děti je možné jej použít již od 9.týdne věku miminka.Má skvělé protiinfekční účinky, zejména v oblasti horních cest dýchacích a močových cest, ulevuje při bronchitidě, usnadňuje vykašlávání a je rovněž velmi účinný při infekcích kůže.

Eucalyptus citriodora

Má osvěžující vůni s nádechem citrusů, která je velmi povzbuzující. Jeho chemické složení je trochu jiné a používá se zejména u takových infekcí, kde je hustý hlen a vyšší horečka. Působí chladivěji a je tím pádem velmi účinný ve směsích na uvolnění bolavých kloubů, svalů nebo při revmatických obtížích. Je velmi účinný jako repelent.

Eucalyptus camaldulensis

Pro své jemnější působení je vhodný hlavně pro malé děti nebo v těhotenství. Působí podobně jako ostatní druhy - ulevuje při infekcích horních cest dýchacích a močových infekcích a napomáhá vykašlávání. Vůně je teplejší a hladší.

Eucalyptus polybractea

Tento eukalyptus je sice původem z Austrálie, ale roste zejména ve Francii. Vůně je velmi intenzivní, kořenitá a je trochu podobná kmínu. Je velmi povzbuzující. Tento olej je jeden z nejúčinnějších při infekcích dýchacích a močových cest, vzhledem k vysokému obsahu 1,8 cineolu. Usnadňuje vykašlávání a velmi účinně ničí viry a je tedy ideální jako desinfekce prostor, ať už ve formě spreje nebo při použití v aromalampě.

Související produkt
Eucalyptus camaldulensis 10 ml
Chaudhary Biosys / 59 Kč
Eucalyptus Camaldulensis má silné protizánětlivé a antiseptické účinky. Je vhodným pomocníkem při nachlazení horních cest dýchacích. Narozdíl od jiných eukalyptů je vhodný i pro citlivou pokožku.
Detail produktu