Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Mandarinka

Esenciální olej Mandarinka Mandarinkový esenciální olej je vhodný i pro malé děti a budoucí maminky.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Mandarinkový olej v aromaterapii

Mandarinkový olej v aromaterapii zdroj: shutterstock.com

Mandarinkový olej je vynikající harmonizující a zklidňující olej. Je naprosto univerzální a vhodný i pro úplně malé děti. Vůně je ovocná, sladká, jemná. Dokáže rozptýlit úzkost, zklidnit psychiku, navodit pohodu a klid, je mírně sedativní. Malým dětem umožní klidně spát, dospělým zklidnit se po náročném dni, aniž by je příliš ukolébal nebo odvedl od další aktivity. Navíc i jeho pouhé vdechování má harmonizující účinky na zažívání. Mírně zvyšuje krevní tlak, takže je vhodný jako uklidňující prostředek pro ty, kterým nedělá dobře levandule.

Jeho výrazná, ale nekomplikovaná vůně se velmi dobře kombinuje s dalšími oleji, takže pokud máme chuť, můžeme si vytvořit směs na míru, která bude mít benefity nejen mandarinky, ale i dalších vůní. Vytváří velmi pěkné kombinace s bergamotem, heřmánkem, šalvějí muškátovou, kadidlem, gerániem, grapefruitem, levandulí, citrónem, limetkou, neroli, sladkým pomerančem nebo růží.

Při kombinování olejů vždy vycházejte z toho, co vám dělá dobře samostatně, pokud vám nějaký olej “nesedí”, nebude tomu patrně jinak ani v kombinaci s nějakým jiným. U skutečně čistých esenciálních olejů dostává nás organismus totiž daleko víc než jen vůni, každý olej navíc působí i na psychiku a fyzické tělo, takže na to musíme brát zřetel. Ideální a nejmíň riskantní jsou kombinace dvou, maximálně tří olejů, více pouze v případě, že jste skutečně dobrý “nos” a víte, co vám vyhovuje.