Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Myrha

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Myrha pro zdraví

Myrha pro zdraví zdroj: shutterstock.com

Ale Ježíš nedostal myrhu proto, aby měl hladkou tvář bez vrásek. Kromě její schopnosti desinfikovat a hojit rány také posiluje imunitní systém a stimuluje krevní oběh. Jsou to vlastnosti velmi podobné kadidlu a můžeme si všimnout, že použití těchto pryskyřic při velkých shromážděních má nejen spirituální, ale také hluboce praktický význam. Při dostateční intenzitě v podstatě desinfikují vzduch, což je jistě jeden z důvodů, pro který byla myrha používána při pohřbech při spalování mrtvol.

Myrha rovněž ulevuje při všech onemocněních podzimního a zimního období - chřipkách, virózách, nachlazení, kašli… Jednak ničí viry a bakterie za onemocnění zodpovědné a zabraňuje jim v dalším růstu, jednak podporuje dýchací systém, rozpouští hlen a usnadňuje vykašlávání. Tím, že podporuje krevní oběh, zlepšuje vyživení a funkci všech tkání a orgánů, které díky lepší výživě dokážou lépe fungovat a rychleji regenerovat.

Je velmi oblíbeným olejem v ústní hygieně, protože ničí bakterie způsobující zubní plak a podporuje zdraví dásní díky svým adstringentním vlastnostem. Zubní pasty s obsahem myrhy jsou tedy velmi vhodné při paradontóze, zvýšené krvácivosti dásní nebo po větším stomatologickém zákroku.

Související produkt
Zubní pasta s černuchou 75 ml
Eco Cosmetics / 109 Kč
Zubní pasta s olejem z černého kmínu v sobě spojuje účinky přírodních výtažků s rostlinnými oleji. Působí proti zubnímu kazu, paradentóze a podporuje přirozeně zdravou mikroflóru v ústech.
Detail produktu