Proč si pořídit menstruační kalíšek?

5,0 5
4

Menstruační kalíšekzdroj: biooo.cz

Zdá se, jako by menstruační kalíšek byl hitem posledních let, ale opak je pravdou. První prototyp byl vyroben již koncem 30. let minulého století. Tehdy u žen nezaznamenal takovou popularitu jako dnes díky neforemnému těžkému provedení, ale jako nápad se uchytil. V průběhu let byly vyrobeny menstruační kalíšky z keramiky, z latexu, a až v poslední době došlo na nejvhodnější materiál, kterým je lékařský silikon.

Ač se to na první pohled nezdá, “menstruační kalíšek” je mnohem pohodlnější a také levnější a ekologičtější záležitostí, než běžné hygienické potřeby. Spolehlivě vás ochrání i při velmi silné menstruaci a zároveň dopřeje maximum pohodlí, o kterém jste si s vložkou či tamponem nemohly nechat jen zdát. Nevěříte? S menstruačním kalíškem můžete pohodlně cestovat, nemusíte kontrolovat zásoby vložek a dokonce se můžete bez obav koupat!

10 důvodů

Menstruační kalíškyzdroj: biooo.cz

1. Menstruační kalíšek je vyroben z kvalitního lékařského silikonu, díky čemuž má dlouhou životnost. Pokud se o kalíšek dobře staráte a po každém cyklu ho sterilizujete, může vám sloužit více než 10 let.

2. Antibakteriální silikon brání přemnožení bakterií v pochvě a snižuje tak možnost vzniku zánětu či jiných gynekologických problémů.

3. Použití kalíšku je zdravější, než použití běžných hygienických potřeb. Ty jsou ve většině případů vyrobeny z chemicky bělených či jinak upravovaných materiálů a mohou snadno vyvolat podráždění.

4. Ač se to nezdá, menstruační kalíšek není o nic větší, než běžný tampon, neboť do pochvy se zavádí složený. Až po zavedení se ústí kalíšku rozevře a spolehlivě přilne k poševní stěně.

5. Oproti tamponu je kalíšek mnohem měkčí a jeho zavádění pohodlnější. Pokud je kalíšek správně zaveden, není v těle vůbec cítit a téměř na něj zapomenete. Navíc, menstruační kalíšek si můžete vybrat přesně na míru pro vás z několika velikostí a různých provedení.

6. Menstruační kalíšek můžete bez obav používat i při sportu. V mnohých případech je dokonce vhodnější, než klasické hygienické potřeby. Například při plavání kalíšek zabrání vniknutí nečistot a bakterií do pochvy a tím vás ochrání před vznikem podráždění.

7. Kalíšek se "vyměňuje" zhruba po stejné době jako tampon, nejdéle však po 12 hodinách. Kalíšek stačí vyprázdnit, opláchnout čistou vodou a je znovu připraven k použití.

8. Menstruační kalíšek je hygieničtější, než vložka. Menstruační krev je zachycena uvnitř těla, tudíž se nedostane do styku se vzduchem a nedojde ke vzniku zápachu ani množení bakterií.

9. S kalíškem se již nemusíte starat, jestli máte dostatečnou zásobu hygienických potřeb. Kalíšek můžete mít vždy při ruce neustále připravený k použití.

10. Díky dlouhé době použitelnosti je kalíšek mnohem levnější, než klasické hygienické potřeby, a na rozdíl od vložek zbytečně nezatěžuje životní prostředí.


Jak se vám článek líbil?