Recenze: Zubní pasta Weleda Sole

5,0 5
5

Recenze: Zubní pasta Weleda Solezdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Přírodní zubní pasty používám už dávno z několika důvodů. Přírodní zubní pasta nemá hnusnou hořkou chuť jako některé colgatky a já tak nemám nutkání na zvracení. Přírodní pasta nezanechává v ústech nepříjemný svíravý pocit, jakobyste si celou pusu vydrhli nějakou dezinfekcí a pak vůbec necítili chuť jídla. Přírodní pasta neobsahuje sulfáty, které jsou potencionální příčinou vzniku aftů a dalších zánětlivých problémů v ústech.

Dříve jsem používala tea tree pastu Urtekram, ale po několikátém balení jsem prostě zatoužila po změně. A že ta změna byla dost výrazná. Sáhla jsem totiž po slané zubní pastě Weleda Sole, která se výrazně liší od všech past, ať už přírodních nebo těch konvenčních. Pasta má totiž zvláštní barvu, jinou konzistenci a jinou chuť. Prostě chová se dost netradičně.

Zubní pasta Weleda Sole totiž:

  • má neobvyklou hnědou barvu díky rostlinným extraktům
  • má řidší konzistenci než jiné pasty
  • v ústech vůbec nepění
  • už na kartáčku se začíná rozpouštět
  • má osvěžující mentolovou chuť, aniž by byla hořká
  • nevyčistí ústa a chuťové pohárky tak dokonale, aby nepříjemně změnila chuť jídla
Recenze: Zubní pasta Weleda Sole

Od jiných zubních past se Weleda Sole liší svým složením. Obsahuje totiž jenom sodu, glycerin, množství éterických olejů a extraktů a trochu mořské soli. Esenciální oleje osvěžují dech, působí protizánětlivě a antibakteriálně, hojí drobná poranění a chrání před zubním kazem. Extrakty z myrhy a koňského kaštanu posilují dásně a chrání je před krvácením.

První čištění pastou Sole bylo hodně neobvyklé, i když jsem na přírodní pasty jako takové zvyklá. Pasta v ústech opravdu vůbec nepění, jen se rozpustí, a vy tak můžete snadno získat pocit, že si zuby čistíte jen tak nasucho. Pasta sice není vidět, ale je příjemně cítit. Esenciální oleje a extrakty udělají své, pasta má osvěžující mírně slanou chuť, která vydrží ještě dlouho po vyčištění. Ona slanost je ale jemná a nerušivá, takže se nemusíte ničeho bát. Pastu stačí párkrát použít a na tuhle neobvyklou chuť si zvyknete, dokonce si ji možná i oblíbíte, tak jako já.

Nedovedu posoudit účinky pasty co se týče zubního kazu, ale vidím pozitivní vliv na krvácení dásní. Běžně na tyto problémy trpím celkem často, ale co používám slanou pastu, ještě se mi nestalo, že by mi tekla krev. Tento fakt v kombinaci s příjemnou svěží chutí dělá ze Sole pasty produkt, ke kterému se budu ráda znovu a znovu vracet.

Jak se vám článek líbil?