Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Bambusový kartáček na zuby

Vyzkoušeli jsme: Bambusový kartáček na zuby Ekologické kartáčky plně nahradí i ty plastové z drogerie.
Barbora Křížová
4,2 5
13

Recenze: Bambusový kartáček na zuby Humble Brush zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

K ekologickým produktům jsem přičichla až v poslední době. Člověk svůj životní styl mění postupně. Nejdříve jsem se začala zajímat o své zdraví, zkoumala jsem různé doplňky stravy, bylinné tinktury, jídelníček a čím se dát do pořádku. Postupně do toho přišla kosmetika. Spotřebovala jsem, co jsem doma měla a místo toho si pořídila kosmetiku, která mi vyhovuje jak složením, tak i filozofií firmy. A tak se mi v koupelně zabydlel bambusový zubní kartáček Humble Brush, jehož největší přínos je ekologický a filantropický. Zjistila jsem, že toto vědomí mi dělá dobře.

Kartáček Humble Brush je švédský, navržený zubním chirurgem a dentisty tak, aby čištění zubů bylo kvalitní. Štětinky jsou vyrobené z nylonu 6, který narozdíl od klasického nylonu obsahuje 37% kukuřičné glukózy. Díky tomu je výroba mnohem méně energeticky náročná. Jelikož se pořád jedná o nylon, rozdíl v puse nepoznáte. Kartáček je tudíž vhodný i pro vegany.

Tyto kartáčky mají měkkost soft (jemné). A jak se štětinky jeví mně? Většina z vás někdy používala kartáček Curaprox, já mám doma ultra soft 5460. Musím říct, že v porovnání s tímto kartáčkem, Humble Brush používám raději a vždycky se na něj těším. I když Curaprox umím používat, znám správnou techniku čištění zubů, občasná změna mi dělá dobře. Humble Brush má narozdíl od Curaproxu štětinky tvrdší, ale ne o moc. Je to přesně ta míra, která mně osobně dělá dobře. Nejedná se o tvrdý kartáček, to vůbec ne, pořád spadá do kategorie jemný, ale zuby mi vyčistí lépe. Takže pokud některým z vás Curaprox ultra soft přijde až moc měkký, ale rejžáky z drogerie nechcete, Humble Brush by vám mohl vyhovovat.

Další záležitostí je tvar kartáčku. Bambusová rukojeť je potřená přírodním voskem, takže vůbec nehrozí riziko nějaké třísky či něčeho podobného, povrch je hladký a bezpečný. Osobní doporučení - nestavte tento kartáček do kelímku, kde se drží voda, neboť vám tam ta dřevěná rukojeť opravdu nevydrží. Konec kartáčku se štětinami je zaoblený. Na můj vkus by v této části mohl být méně robustní, hůře s ním čistím zadní stoličky, ale při správném úhlu to jde v pohodě, je jen o zvyku.

Štětinky jsou příjemné, vyhovuje mi, že kartáček je co do šíře "hlavičky" užší než Curaprox, takže s ním nehrozí podrážděné dásně nebo vaše odhalené krčky. Velikost je tak akorát na vyčištění zubů.

A jeho ekologičnost? Bambusová rukojeť se do pár měsíců rozloží celá. Což neznamená, že když kartáček zapíchnete do svého kompostu na zahrádce, za chvíli tam nebudete mít nic.  Čistě teoreticky by to jít mělo, rozložitelnost se ale netýká zmíněných nylonových štětinek. Jeho ekologičnost je myšlena tak, že vyhozením kartáčku do směsného odpadu životní prostředí nezatížíte.

Já osobně mám variantu žlutou, ale záleží čistě na vašem vkusu. Mně se žlutý kartáček hodí, protože si zuby často čistím kurkumou, která na žluto obarví úplně vše kromě mých zubů. Humble Brush mi vyhovuje, byť jsem žádná velká očekávání neměla, ráda se k němu pravidelně vracím. A vědomí, že mým kartáčkem příroda netrpí dalších 400 let, je velice příjemné.