Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie Za špatnostmi, které lidi dělají, se často skrývá nějaký psychický problém.
Jana Konečná
4,8 5
5

Přejít na sekci článku:

Lakota

Lakota zdroj: shutterstock.com

Máte ve svém okolí člověka, co šetří, na čem může a pro korunu by si doslova dal vrtat koleno? Takový člověk může mít třeba strach z nedostatku. Možná byla jeho rodina velmi chudá, když byl ještě malý a kvůli tomu se bojí, že zůstane bez peněz. Nebo zažil jiný druh strádání, válku a podobně. Strádat nemusel ale jen fyzicky. Možná mu rodiče nedopřáli dostatek lásky a on teď naopak hodně utrácí, aby si pocit štěstí koupil a zaplnit tak prázdné místo a neustále se vracející pocit smutku, ale všechny věci si hromadí sám pro sebe. Také se může jednat o sobce, který si nárokuje svůj životní prostor na úkor druhých – neustále mluví o sobě a svých problémech, ale na oplátku nenechá vymluvit druhé, skáče do řeči, chce být nonstop středem pozornosti a podobně.

Další typ zdánlivého lakomství se může projevovat i tak, že dotyčný vypadá, jakoby neustále šetřil – nekoupí si nic pořádného k jídlu, odbývá se, nekupuje si nové oblečení, vůbec o sebe nedbá. Za tímto chováním se může skrývat těžká forma deprese, nebo určitá forma sebetrestání, kdy si postižený dává něco za vinu. Poznali jste se? Nebo znáte někoho podobného ve svém okolí? Následující esence tyto podoby skrblictví zkrotí.

Čekanka obecná (Chicory) je pro lidi, kteří se bojí samoty. Snaží se být velmi nápomocní a jsou tu pro vás vždy, když je potřebujete, proto na první pohled jako sobci úplně nevypadají. Výměnou však požadují vaši pozornost a chtějí, abyste jim byli kdykoliv k dispozici. Často používají jako záminku různé nemoci. Lidé, na které platí Sporýš lékařský (Vervain) prosazují jen své vlastní myšlenky. Považují se za neomylné a nejsou proto schopni akceptovat jakýkoliv jiný názor. Člověk typu Skotský vřes (Heather) mluví neustále jen o sobě, zahlcuje vás svými problémy a nepustí ke slovu. Vůdčí typ, který je schopen bleskového rozhodování, nechybí mu sebevědomí ani přehled. Někdy se však stane, že mu moc zaslepí mozek a sklouzne do pozice bezohledného diktátora, kterého nezajímají názory ani problémy ostatních. Tomuto člověku pomůže vrátit se do normálu Vinná réva (Vine).