Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přežít podzim bez splínu

Jak přežít podzim bez splínu Nechcete trávit podzim vyčerpaní a nemocní? Skočte si k nám pro něco, s čím se vyhnete splínům.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Jak přežít podzim bez splínu zdroj: unsplash.com

Podzim je poměrně nevyzpytatelné období. I když se radujeme z krásných barev okolo nás, a musí se uznat, že s nimi kouzlí naprosto bravurně, skrývá pro nás určité nástrahy. Pomalu se krátící dny a snižující se teplota si mohou vybrat svou daň. Proto jsou pro nás aktuální dvě následující otázky: Jak se nejlépe obrnit proti podzimnímu splínu a posílit imunitu?

Nakopněte imunitu

Největším zrádcem podzimu bývá imunita. Nic nás totiž nedokáže tak nevyzpytatelně potrápit jako ona. Ale kdo je připraven, není zaskočen. Přírodní lékárnička je vždy připravená, aby nám co nejlépe posloužila a ochránila nás před nepříjemnými viry a bakteriemi. I když třeba neposilujete svůj obranný systém pravidelně, nic se neděje. Stačí mít doma ty správné přírodní doplňky, které ochrání vás i vaše děti.

Pokud si nevíte rady, jaký potravinový doplněk na našem e-shopu zvolit, zkuste si pořídit to, co používáme my. Nedáme dopustit na Dračí krev, která nás pravidelně zachraňuje při různých malých poraněních, nebo když cítíme, že na nás „něco leze“. Velmi dobrou volbou jsou také bio bylinné sirupy od Weledy, které ocení hlavně děti. Případně si můžete „zobnout“ mateří kašičku nebo nějaký vitamin a minerál od Terranova Health.

Dejte si Bacha

Když vám u nás v Biooo někdo řekne „Dej si Bacha“, neznamená to, že se musíte začít bát. Je to právě opačně, znamená to, že o vás má starost. Dát si Bacha pro nás představuje aktivitu, která 100% pomáhá, když je toho na nás tak nějak moc. Ať už si Bachovky sami mícháme z jednodruhových esencí anebo používáme již hotové směsi, nikdy nás nezklamou. Umí toho hodně a jejich pozitivní výsledky nás čím dál více přesvědčují, že dávat si Bacha opravdu stojí za to.

Jaké Bachovky je fajn mít doma právě na podzim? Z jednodruhových esencí byste mohli sáhnout po Olivě. Oliva je velmi dobrá při psychickém i fyzickém vyčerpání, dodává do žil novou sílu a chuť do života. Je ideálním průvodcem přechodným obdobím stagnace. Můžete zkusit i Australské květové esence, které jsou vyváženou směsí disponující obrovskou rostlinnou silou. Sami se o ní denně přesvědčujeme. Podzimní splíny vám pomůže hravě zvládnout úžasná směs Dynamic. Spolehlivě vás nasměruje k opětovnému zvládání každodenních úkolů bez toho, aniž byste se cítili přetíženi.

Provoňte se k psychické pohodě

Když chcete vypnout, často dostanete radu, abyste zdravě spali a obalili si nervy. Ale zdravý spánek není něco, co si přivoláte jen tak lusknutím prstů. Znáte to od malých dětí, jsou unavené, ale ne a ne zabrat. Prostě když jsme „přetažení“, usíná se nám špatně, ať spadáme do jakékoli věkové kategorie. A u dospělých je na vině nejčastěji psychické rozpoložení, způsobené dlouhodobým nebo silným stresem. Podzimní období je jako stvořené pro to, abychom vytáhli aromalampu. Aromaterapie je totiž úžasnou pomocnicí v mnoha životních situacích. Úspěšně se využívá v alternativní psychologii a dokáže ve spolupráci s Bachovými esencemi odblokovat i hluboká emoční zranění.

Pokud potřebujete jenom „provětrat hlavu“ anebo se ukolébat ke spánku, je pro vás aromaterapie to pravé řešení. Vůbec nejlepším esenciálním olejem, který je používaný jako alternativa k antidepresivům, je ylang-ylang. Perfektní pro „mentální čištění“ jsou citrusy, které se dají efektivně kombinovat mezi sebou, nebo s kapkou máty peprné. Jsou zvláště vhodné pro ty, kteří pracují hlavou. Citrusy pomáhají zlepšovat kognitivní schopnosti, povzbuzují mozkovou činnost, napomáhají učení a lehčímu zapamatování si látky. U hyperaktivních dětí podporují smysl pro udržení pozornosti.

Zahřejte se ve vaně

Lezavé počasí a studené nohy bývají noční můrou všech, kterým snadno nastydnou ledviny a močové ústrojí. Bolestivé záněty, které mohou trvat i několik týdnů nejsou nic příjemného. A protože je potřeba se držet v teple, nepohrdneme horkou vanou, která poskytne uvolnění znavenému tělu. Perfektním doplňkem, který nesmí chybět v žádné koupelně, jsou koupelové soli. Zkuste koupelovou sůl s vůní růží a kadidla, pozvedne vás přímo do nebeských výšin.

Pokud jste spíše příznivci horké sprchy, vybírejte si energizující sprchové gely. Příval nových sil můžete čekat např. od grepového sprchového gelu Coslys, sprchového gelu limeta a verbena od Lavery nebo Vitality od Neobia. A jako sladkou tečku si dopřejte ošetření pokožky ve formě jemného, přírodního, tělového mléka, které zahalí vaši kůži do voňavého obláčku relaxace.