Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vonné tyčinky Himalayan Herbal: Posvátné vůně Nepálu

Vonné tyčinky Himalayan Herbal: Posvátné vůně Nepálu zdroj: Himalayan Herbal Incense

Manufaktura Himalayan Herbal Incense se zabývá výrobou originálních vonných tyčinek z ručně sbíraných bylin rostoucích ve vysoce položených oblastech Tibetu a Nepálu. Vůně jsou tedy 100% přírodní, bez jakýchkoliv přidaných toxických chemikálií, tudíž při jejich spalování nevznikají nebezpečné emise. 

Veškeré použité aromatické byliny jsou sbírány pouze v konkrétní sezónu jejich květenství a jen v takovém množství, aby se daný druh rostliny mohl neustále obnovovat a nedocházelo tak ke zbytečnému plýtvání. Všechny použité bylinky jsou absolutně legální podle současného zákona. Produkty prošly laboratorním testováním, aby bylo prokázáno, že neobsahují zakázané látky.

Vonné tyčinky jsou vyráběny dle tradičních tibetských postupů pod přísnou taktovkou renomovaných bylinářů - mistrů. Široká škála himalájských bylin a koření je lisována dohromady a následně tvarována do tibetského stylu tyčinek.

 • V balení 44 tyčinek o délce 26,5 cm
 • Doba hoření cca 40 minut
 • Obsahují bylinky jako je ambra, santalové dřevo, artemisia, hřebíček nebo muškátový oříšek
 • Vše přírodní bez použití dřeva, lepidel nebo barviv
 • Ruční výroba dle tradičních tibetských postupů
 • Úhledné balení do nepálského papíru Lotka

Podporují ekologii i rovnoprávnost žen

Váží si každého jednoho zákazníka

Firma si velice váží svých zákazníků, ti svou náklonností dokazují celkovou spokojenost. Na oplátku jim nabízí kvalitní produkt a služby za spravedlivou cenu. Zaměřují se na to, aby svým zákazníkům vždy zajistili maximální potěšení prostřednictvím poctivosti, integrity a vysoké kvality. 

Vonné tyčinky zázračných vůní - k provonění interiéru i meditaci

Vonné tyčinky, vonné esence a kadidla provází lidstvo od nepaměti. Hinduisté a Buddhisté jimi zaháněli zlé démony a přivolávali dobré duchy, ostatně tato tradice se v mnoha náboženstvích drží dodnes. V jiných kulturách se zase vonné tyčinky běžně používají při různých náboženských obřadech a magických rituálech, kadidelnici a voňavkáři v minulosti často zastávali roli lékařů a lékárníků. 

Dnes máme vonné tyčinky spojené primárně s aromaterapií. Navozují dokonalou relaxační či meditační atmosféru a společně s éterickými oleji dokážou překrásně provonět každý interiér čistými vůněmi dálek. 

Rozmanité vůně vyvolávají různé pocity, působí na lidské smysly a ovlivňují psychiku, neboť vůně jsou jediné ze všech smyslů, které prostupují rovnou do mozku. 

Vonné tyčinky s elegantním stojánkem či vkusný aroma difuzér se zároveň stanou krásnou přírodní dekorací vašeho příbytku.

Využití vonných tyčinek:

 • Podpora relaxace, spánku, koncentrace, kreativity
 • Některé vůně mohou mít afrodiziakální účinek
 • Zahánění zlých démonů
 • Přivolání dobrých duchů
 • Léčebné účinky
 • Prohloubení meditace
 • Soustředění
 • Provonění domova, interiéru

Jak se vonné tyčinky používají?

Vybrali jste si vonné tyčinky s vůní dle vašich preferencí. Tak, a co teď s nimi? Vypadá to jednoduše, ale sranda to není - obzvlášť pro ty, kdo vonné tyčinky ještě nikdy nepálili.

Máme pro vás tipy, jak vonnou tyčinku pálit:

Z obalu vytáhněte vonnou tyčinku za dřívko, zapalte ji na jejím vrcholu, nechte cca 7 vteřin rozhořet a po pár vteřinách ovívejte rukou nebo s tyčinkou rychle pohybujte vzduchem, dokud plamen nezhasne. Tyčinka začne žhnout a příjemně vonět. Měli byste se vyhnout sfouknutí plamene, aby v místnosti zůstala dobrá energie.

Poté umístěte doutnající tyčinku do stojánku k tomu určeného, případně můžete improvizovat a použít například misku či sklenici s pískem, rýží, solí…, které slouží jako protipožární izolace, k zachycení padajícího popela a zároveň zabrání převrácení. 

Při pálení vonných tyčinek nezapomeňte větrat (ale pozor na průvan), aby měl kouř, jakožto 

symbol pomíjivosti života, kudy odcházet a neškodil vašemu zdraví.

POZOR: 

 • Nikdy nenechávejte vonnou tyčinku bez dozoru
 • Pozor na domácí zvířata a děti
 • Nezapichujte vonnou tyčinku do květináče - listy nebo substrát mohou začít hořet
 • Kupujte jen tyčinky ověřených značek v obchodech k tomu určených - levné tyčinky mohou obsahovat příliš mnoho syntetických látek

Kouzelné vůně dálek na vlastní smysly:

Vonné tyčinky Trimurti

Trimurti - "mající trojí podobu" je označení pro trojici hlavních hinduistických bohů. Tyto tři podoby bývají vnímány jako vyjádření nejvyššího božstva Íšvary v jeho třech různých aspektech a funkcích, jak se projevuje v chodu vesmíru. (Zdroj: Wikipedie)

Tyčinky mají krásný papírový obal zdobený sušeným himalájským květem. Příjemná neagresivní vůně (u některých tyčinek jsem se tím setkala) se skvěle hodí pro naladění přírodní atmosféry a pohody, zejména v chladnějších dnech, ale také při cvičení jógy nebo chvílích odpočinku a relaxace.

Vonné tyčinky Yoga

Jakožto milovnice jógy, vonných tyčinek a aromaterapie vůbec jsem byla naprosto nadšená, že mohu tyčinky Himalayan otestovat a podělit se s vámi o své pocity.

Jemná kořeněná vůně prostoupí interiér nevtíravými, přesto intenzivními tóny a příjemně utlumí smysly při praxi jógy, meditaci i relaxaci, kdy navodí pocit absolutní pohody. S šálkem výborného čaje v ruce k tomu dostáváme vzorec dokonalé chvilky sama pro sebe.  

Tyčinky dlouho a dobře hoří, dokonce více, než uvádí výrobce (jedna tyčinka mi hořela i 2 hodiny, případně lze tyčinku po určité době hoření utnout a schovat na později).