Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pečeme se Shrekem II

5.0 5
1

Pečeme se Shrekem II zdroj: biooo.cz

Minulý týden jsme si ukázali, jak na zelenou polevu. Dneska si jako pokročilí upečeme zelené těsto s čokoládovou polevou.

Hlavní výhodou takové variace je moment překvapení. Muffin bude totiž vypadat na první pohled úplně normálně, prostě s čokoládovou polevou. Až při zakousnutí se objeví zelená barva a matcha čajová chuť těsta.

Přejít na sekci článku:

Zelené těsto

Zelené těsto zdroj: biooo.cz

Na těsto budete potřebovat:

175 g másla

175 g třtinového cukru

175 g polohrubé mouky

1 lžíce kypřícího prášku do pečiva

1 lžička matcha prášku

3 vajíčka

Zelené těsto

V míse smíchejte mouku, kypřící prášek a matcha čaj. 1 lžička matcha čaje v těstě dodá zelenou barvu, ale nezmění příliš chuť. Pokud máte matcha čaj opravdu rádi, dejte matcha prášku minimálně dvakrát tolik. Nechte změknout máslo a utřete ho s cukrem dohladka. Přidejte všechna tři vajíčka a vyšlehejte do pěny. Poté postupně zašlehejte i zelenou mouku. Uvedené množství těsta stačí na 12 muffinů. Formičky plňte těsně pod okraj, při pečení muffiny nabudou. Pečte zhruba 20 min na 180 °C.

Související produkt
Zelený čaj práškový House Matcha 50 g
TeaTao / 188 Kč
Jemně mletý zelený čaj odrůdy Gyokuro vyniká vysokým obsahem výživových látek, dodává energii, pozitivně ovlivňuje imunitu i soustředění. Má lehce nasládlou chuť a omamnou vůni.
Detail produktu