Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bonusy chlorelly

Bonusy chlorelly Chlorella je řasa s mnoha způsoby využití, mezi něž patří i detoxikace organismu při hubnutí.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Bonusy chlorelly zdroj: shutterstock.com

O této řase bylo napsáno už mnoho pozitivních věcí, obzvláště na poli detoxikace organismu. Je často skloňována i ve spojitosti s hubnutím. Mnoho lidí se užívání chlorelly bojí, protože o něm četli nebo slyšeli různá vyprávění, na jejichž základě jejich známí skončili s detoxikačním procesem. Ti, kteří se s chlorellou setkali, ale z nějakého důvodu se s ní nedostali do symbiózy, uvádějí jako nejčastější příčiny, že jim nebylo dobře a trpěli i zácpou. Tato se dá řešit poměrně efektivně zvýšeným přísunem tekutin. Chlorellu je nutné dostatečně zapít, aby se tento problém neobjevoval. Pokud neradi pijete samotnou vodu, je dobré podpořit pitný režim, obzvláště nyní v letních měsících, konzumací melounu. Meloun chlorellu vhodně doplní, protože sám má mírně čisticí účinky pro náš organismus.

Přejít na sekci článku:

Chlorella pro budoucí matky

Chlorella pro budoucí matky zdroj: shutterstock.com

Chlorella má ale daleko více pozitivních efektů. Její složení je výborné pro těhotné a kojící ženy, protože obsahuje mnoho vitaminů, minerálů a vlákniny, je také velmi bohatá na bílkovinu. Pokud jste zvyklí číst složení v číslech, poměry jsou následující: 60-70 % bílkoviny (záleží na tom, jak je chlorella koncentrovaná), 8 % vlákniny, což není vůbec k zahození a je to dobrá zpráva obzvláště pro vegany.

Chlorella má další benefity pro budoucí matky, kterými jsou vysoký obsah přírodní kyseliny listové a železa. Nedostatek železa v těle může být jedním z faktorů, způsobujících u žen nepřiměřeně silnou a bolestivou periodu. Železo v chlorelle má skvělou schopnost si porozumět s naším tělem, být jím dobře vstřebáno a využito.

Je tady jedno ALE, a to, že se nedoporučuje začínat s jejím užíváním, když už je žena těhotná. Začít bychom měly nejméně půl roku před tím, než otěhotníme, abychom nezpůsobily tělu moc velký detoxikační šok a škodliviny se nevstřebaly přes placentu do plodu. Pokud se nám již povedlo otěhotnět, je důležité v užívání chlorelly pokračovat, protože dodává jak matce, tak dítěti všechny potřebné důležité prvky přírodní a velmi dobře vstřebatelnou formou.

Je tedy daleko prospěšnější mít u sebe balení chlorelly než zásobu farmaceutických „zázraků“ pro těhotné a kojící ženy, které mají mnoho nežádoucích účinků, protože například u mnohých těhotných žen vyvolávají po užití doporučené dávky zvracení.