Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čaj jako žádný jiný: Matcha čaj

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Co vám pití čaje matcha přinese?

Pozitivní účinky matcha čaje zdroj: shutterstock.com

Matcha čaj se pije vcelku a díky tomu přináší tělu mnohem více benefitů než obyčejný zelený čaj v nálevových sáčcích. Co všechno vám pití matcha přinese?

Zelený čaj a matcha čaj obzvlášť jsou velmi vydatným zdrojem přírodních antioxidantů. Antioxidanty brání oxidaci volných radikálů, které poškozují organismus a přispívají k jeho stárnutí. Díky vysokému obsahu antioxidantů bojuje matcha čaj proti předčasnému stárnutí organismu a přispívá k celkovému zdraví.

Matcha čaj obsahuje velké množství L-theaninů. To jsou přírodní aminokyseliny, které mají velmi podobný účinek jako kofein. L-theaniny se vyskytují výlučně v zeleném čaji a díky způsobu konzumace matcha čaje, přináší tělu opravdu maximální účinky. Pomáhají udržovat pozornost, dodávají energii, urychlují trávení a spalování tuků.

Matcha čaj také obsahuje velké množství minerálů, vitaminů a vlákniny. Díky vysokým výživovým hodnotám se označuje často jako superpotravina 21. století. Příznivě působí třeba na krevní tlak, problémy se srdcem, zrychluje metabolismus, pomáhá proti stresu a pozitivně působí na trávicí systém.