Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čaj jako žádný jiný: Matcha čaj

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

S matcha v kuchyni

Matcha v kuchyni zdroj: shutterstock.com

Matcha čaj je vhodný nejen k pití, ale i k přípravě neobvyklých příchutích vašich oblíbených pochoutek. Narazit můžete na matcha zmrzlinu, matcha čokoládu nebo sušenky. Vychutnat si tak můžete originální chuť čaje, ale také naplno zužitkovat jeho ojedinělé vlastnosti kdykoliv během dne. Několik matcha sušenek je energetickou bombou, která vám dodá energii a pozornost. Matcha sušenky chutnají skvěle a navíc si je můžete bez problémů upéct sami doma.

Budete potřebovat:

150 g hladké mouky

50 g moučkového cukru

100 g másla

1 žloutek

vanilkový cukr

1 lžíce matcha čaje

přísady pro dochucení: oříšky, kousky čokolády, sušené plody

Smíchejte všechny sypké ingredience a pořádně promíchejte. Přidejte žloutek a vmíchejte ho vidličkou. Poté přidejte na malé kousky nakrájené máslo, nejdříve vmíchejte vidličkou a poté propracujte rukama hladké těsto. Můžete přidat kousky čokolády, rozinky, plody goji nebo libovolné oříšky. Tvarujte malé sušenky a dejte péct na pár minut na zhruba 200 °C. Sušenky jsou hotové, pokud lehce ztmavnou. Stačí jenom pocukrovat a pak už začít ochutnávat.

Související produkt
Bio Matcha čokoláda 30 g
Keiko / 179 Kč
Čokoláda Green Kiss spojuje jemnou chuť bílé čokolády s neobvyklou jasně svěží chutí matcha čaje. Kromě výjimečného gurmánského zážitku vás odmění i energizujícími účinky.
Detail produktu