Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

9+1 důvodů pro zdravé pití

9+1 důvodů pro zdravé pití Dodržujte pitný režim a dejte si menší detox i na podzim.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč dodržovat pitný režim

3 důvody, proč dodržovat pitný režim zdroj: shutterstock.com

Podpoříte detox organismu. Vylučovací a trávicí systém jsou jedním z velmi důležitých detoxikačních mechanismů. Dostatek tekutin v našem jídelníčku usnadní zpracování potravin organismem, urychlí zažívání a podpoří detoxikaci organismu. Je nelogické snažit se o jakýkoliv detox, pokud nedodržujete zdravý pitný režim.

Budete chytřejší. Pokud nedodáváte tělu tekutiny během dne, ztrácíte energii a přestává vám to možná myslet. Ne nadarmo je jednou z prvních pomocí proti bolestem hlavy vypití sklenice studené vody. Voda vás osvěží, dodá vám energii a také podpoří činnost mozku. Nedostatek vody způsobuje dehydrataci organismu a mozkové buňky postihuje dehydratace mezi prvními. Bylo prokázáno, že při nedostatku vody odumírají jako první právě mozkové buňky.

Ušetříte za hydratační krémy. Vnitřní hydratace organismu je důležitá. Pitný režim podpoří navíc nejen hydrataci těla, ale také krásu a zdraví pleti. Dostatečný pitný režim dodává pleti vodu, pomáhá ji posilovat a působí proti vzniku pupínků i černých teček. Pokud tedy dodržujete pitný režim, je možné, že vaše pleť nebude potřebovat hydratační krémy nebo séra, bude zdravější, posílenější, hydratovanější a tak nějak hezčí sama od sebe.

BIOOOtip: Zlepšete si kvalitu pitné vody a přefiltrujte ji přes šungitovou drť.