Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

9+1 důvodů pro zdravé pití

9+1 důvodů pro zdravé pití Dodržujte pitný režim a dejte si menší detox i na podzim.
Hana Bartušková
5,0 5
1

9+1 důvodů pro zdravé pití zdroj: shutterstock.com

Pitný režim bývá spojovaný hlavně s létem. To totiž je horko a doplňovat tekutiny je třeba pravidelně a dostatečně. Detox a detoxikační kúry jsou zase výsadou jara. Protože každý chce přece tělo očistit od zimního obžerství a třeba i trošku shodit do plavek. No jo, ale dodržovat pitný režim a zařadit nějakou tu pěknou detoxikační kúru je určitě dobré i během babího léta v září.

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč si dát detox

3 důvody, proč si dát detox zdroj: shutterstock.com

Zrychlíte si zažívání. Nebo možná ani nezrychlíte, ale docela určitě si ho zlepšíte. Například pravidelné pití březové šťávy od Weledy dokáže zjednodušit trávení, předchází pocitům plného žaludku a pomáhá s vylučováním. Bříza je nejen močopudná, ale také zlepšuje trávení a pomáhá při zácpách nebo jiných problémech.

Dodá vám energii. Zlepšené zažívání vám odlehčí, ale nejen to. Dodá vám energii a zlepší celý den. Navíc tak nějak intuitivně začnete sahat po lehčích a zdravějších potravinách. Alespoň u mě to tak funguje. Zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny. No a kdo ví, možná kvůli tomu detoxu i něco málo zhubnete. Abyste o Vánocích mohly poctivým pojídáním cukroví a bramborového salátu zase přibrat.

Možná se vám zlepší pleť. Účinky detoxu na pokožku především na tu aknetickou a problematickou jsou značně individuální a je těžké předvídat, jaké budou výsledky. Často dochází k dočasnému zhoršení stavu pleti, tvoří se akné a pupínky, jak nečistoty z pleti vylézají. Někdo naopak zaznamená hned po zahájení detoxikační kúry zlepšení pleti, tvoří se méně pupínků i černých teček, pokožka se také méně mastí. A někdo si žádných účinků na pleť nevšimne. I tak to ale stojí za pokus. Detoxikujte a vaše pleť se třeba rozzáří.