Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

9+1 důvodů pro zdravé pití

9+1 důvodů pro zdravé pití Dodržujte pitný režim a dejte si menší detox i na podzim.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Domácí citronová limonáda se stévií

Domácí citronová limonáda se stévií zdroj: biooo.cz

Citron je takový menší zázrak z ledničky. Dodává tělu vitaminy, zrychluje zažívání a má antioxidační účinky. Navíc pokud citron správně skladujete v ledničce, tak vám vydrží čerstvý až nekonečně dlouho. Je tak jednoduché mít nějaký ten citron doma, kdyby bylo třeba. Do čaje, na rybu, do polevy na koláč. A nebo také na domácí limonádu.

Stévie je zase taková super sladkost. Prášek nebo extrakt ze stévie je čistě přírodní sladidlo, které bez problémů nahradí cukr. Na rozdíl od něj je stévie bezkalorická, nepůsobí škodlivě na zubní sklovinu, a je tak ideální pro dodržování pitného režimu, pokud máte rádi sladší pití a samotná voda vám nestačí.

Na zdravou citronovou limonádu si připravte vodu, citrony, stévii. Vymačkejte šťávu z citronů, zalijte studenou vodou a oslaďte stévií. Pro chuť můžete přidat třeba i malou lžičku třtinového cukru nebo třeba melasy. Pro hezký vzhled zase nakrájejte citron na kolečka a přidejte do limonády. Fantazii se meze opravdu nekladou. Mně nejvíc chutná poměr šťávy ze 2 citronů s čajovou lžičkou stévie na 1,5 l vody.