Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čokoláda bez kalorií?

Čokoláda bez kalorií? Ochutnali jste už čaje s čokoládou od Numi?
Hana Bartušková
3,3 5
6

Čokoláda bez kalorií? zdroj: biooo.cz

Kakao a čokoláda. Čokoláda je skvělá na nervy a ta nejlepší obsahuje co nejvíc kakaa. Pravé kakao je zdravé a prodlužuje život. Je totiž plné antioxidantů a pomáhá organismu proti předčasnému stárnutí. Tak jak se to tedy stalo? Že z toho pravého kakaa je najednou postrach všech vyrýsovaných postav? A proč nemůže být obyčejná čokoláda součástí zdravého jídelníčku? Ale může. Jen na chvilku zapomeňte na mléčnou čokoládu. Se smetanou, cukrem, plnotučným mlékem. Na to všechno zapomeňte. A raději se zkuste vrátit ke kořenům. Tedy k pravé čokoládě a 100% kakau. Taky zapomeňte na čokoládu, co ji musíte pokousat. A raději si s ní připijte na zdraví a na dobré ráno.

Řada Indulgent od Numi je skvělým příkladem toho, jak se stačí trošku zamyslet, spojit do jednoho hrnečku dvě nejlepší věci pro trošku toho lenošení, zatřepat, nemíchat a vznikne čaj s čokoládou. Earl Grey nebo Spice. Jaké jsou a proč jsou tak skvělé? Nejlepší na nich určitě je to, že kombinují výraznou chuť čokolády, té pravé ze 100% kakaa, s čajem. Ne, to není to nejlepší. Nejlepší je, že si můžete dopřát plný hrnek a nepřiberete ani gram. Jeden nálevový pytlík má totiž jen něco málo kolem 5 kalorií. A i když si čaj dochutíte lžičkou cukru a panákem mléka nebo rumu, stejně to bude pořád zdravější než kostička čokolády. Na Indulgent čajích je ale dobrých i spousta dalších věcí.

Čokoláda bez kalorií?

Hned ta další rozhodně stojí za povšimnutí. Spojení černého čaje a kakaa. Proč je to skvělé? Protože černý čaj obsahuje antioxidanty a když je přidáte k antioxidačnímu anti-age kakau, získáte tak pomalu elixír nesmrtelnosti. No dobře, to možná ne, ale určitě je to zdravější než třeba latéčko s extra porcí šlehačky. To ale není všechno. Černý čaj navíc obsahuje tein. Úplně ten samý kofein (skoro) jako v kávě. Čaj je oproti kávě zdravější, ale má hodně podobné účinky. Ráno vás probere, dodá vám energii a povzbudí vás během dlouhého dne.

Další dobrou věcí je to, že k čaji si můžete jen tak sednout a relaxovat. Zahřeje vás, uvolní vás, provoní celou místnost tou teplou vůní čerstvého černého čaje a omamnou vůní pravého kakaa. Ráno ke snídani, odpoledne po obědě nebo jen tak před večeří jako čaj o páté. Čaj podporuje správné zažívání, pomáhá i se spalováním tuků a správným zažíváním. Oproti obyčejné čokoládě, která spíš dělá pravý opak.

Indulgent znamená klid a pohodu. Něco, co si vychutnáte a dopřejete během chvilky klidu. A přesně taková tahle čokoládová řada od Numi je. Opojná, voňavá, každý šálek čaje zahalí do kakaového tajemství, každou chvilku zlepší exotickou čokoládou. Čaj, který nejen ochutnáte, ale který také provoní a navodí hříšně smyslnou atmosféru. Přesně taková je Indulgent. S čokoládou, kakaem a čajem. Vybírat můžete ze dvou variant. Dáte si raději s kapkou pomeranče a vanilky nebo sáhnete spíš po kořeněném kardamomu a skořici s hřebíčkem? Kterým se odměníte?