Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ibišek

Ibišek Ibišek je oblíbenou pokojovkou i součástí ovocných čajů.
Ina Havránková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Účinky ibišku

Účinky ibišku zdroj: shutterstock.com

Ibišek je mimořádně bohatý na vitamin C, provitamin A, vitaminy B1, B6 a niacin. Kromě toho ale také obsahuje celou řadu antioxidantů a minerálních látek, jako jsou hořčík, vápník nebo železo. Právě díky tomuto složení pomáhá léčit celou řadu zdravotních problémů a zároveň působí i jako prevence jejich vzniku.

Pravidelné pití čaje s ibiškem zlepšuje trávení, podporuje funkci ledvin a díky diuretickým a antibakteriálním účinkům se osvědčil jako podpůrný prostředek při léčbě zánětu ledvin, zánětu močového měchýře a rozpouštění močových kaménků. Kromě toho výborně ochlazuje, pomáhá zlepšovat paměť, zvyšuje pružnost kůže a zároveň zabraňuje usazování tukových buněk v cévách, čímž pomáhá předcházet infarktu, arteroskleróze i mozkové mrtvici. V ibišku se nachází aktivní flavonoid quercetin, který blahodárně působí na organismus a je důležitý zejména pro diabetiky, neboť zvyšuje sekreci inzulínu.

Ibišek pomáhá od bolestivé menstruace a snižuje i krvácení z nosu a krvácivost dásní. Má antibakteriální účinky, zvyšuje vitalitu organismu a díky vysokému obsahu antioxidantů i prokazatelný protinádorový efekt. Je také velice oblíbený pro svou schopnost eliminovat nadměrné pocení a dokonce pomáhá snižovat krevní tlak. Ibišek mohou bez problémů konzumovat i těhotné a kojící ženy, neobsahuje totiž kofein ani tein.

Související produkt
Grepofit drops 30 ml
Energy / 396 Kč
Grepofit drops obsahuje etrakt z grapefruitu, třapatky nachové, ibišku súdánského a šalvěje lékařské.  
Detail produktu