Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ibišek

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Účinky ibišku

Účinky ibišku zdroj: shutterstock.com

Ibišek je mimořádně bohatý na vitamin C, provitamin A, vitaminy B1, B6 a niacin. Kromě toho ale také obsahuje celou řadu antioxidantů a minerálních látek, jako jsou hořčík, vápník nebo železo. Právě díky tomuto složení pomáhá léčit celou řadu zdravotních problémů a zároveň působí i jako prevence jejich vzniku.

Pravidelné pití čaje s ibiškem zlepšuje trávení, podporuje funkci ledvin a díky diuretickým a antibakteriálním účinkům se osvědčil jako podpůrný prostředek při léčbě zánětu ledvin, zánětu močového měchýře a rozpouštění močových kaménků. Kromě toho výborně ochlazuje, pomáhá zlepšovat paměť, zvyšuje pružnost kůže a zároveň zabraňuje usazování tukových buněk v cévách, čímž pomáhá předcházet infarktu, arteroskleróze i mozkové mrtvici. V ibišku se nachází aktivní flavonoid quercetin, který blahodárně působí na organismus a je důležitý zejména pro diabetiky, neboť zvyšuje sekreci inzulínu.

Ibišek pomáhá od bolestivé menstruace a snižuje i krvácení z nosu a krvácivost dásní. Má antibakteriální účinky, zvyšuje vitalitu organismu a díky vysokému obsahu antioxidantů i prokazatelný protinádorový efekt. Je také velice oblíbený pro svou schopnost eliminovat nadměrné pocení a dokonce pomáhá snižovat krevní tlak. Ibišek mohou bez problémů konzumovat i těhotné a kojící ženy, neobsahuje totiž kofein ani tein.

Související produkt
Grepofit drops 30 ml
Energy / 396 Kč
Grepofit drops obsahuje etrakt z grapefruitu, třapatky nachové, ibišku súdánského a šalvěje lékařské.  
Detail produktu