Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na stres, který nás ovládá?

Přejít na sekci článku:

Léčení následků stresu

Léčení následků stresu zdroj: shutterstock.com

Vraťme se však zpátky k tématu, jak v podstatě "léčit" následky stresu. Potřebujeme si uchovat silnou imunitu, na kterou z hlediska bylin blahodárně působí například echinacea neboli třapatka. Pomáhá ničit choroboplodné zárodky. Obsahuje echinakosid, který je v podstatě přírodním širokospektrým antibiotikem. Další důležitou bylinou, která má rovněž antibiotický účinek, je lichořeřišnice. Používá se v podobě tinktury, kterou je možné užívat při onemocnění streptokoky, stafylokoky, salmonely, ale rovněž při Helicobacteru, jenž působí neplechy v žaludeční sliznici. Naši obranyschopnost dále příznivě podpoří přípravek Astofresh od Diochi či Vironal od Energy.

Tradiční čínská medicína využívá na podporu imunity například tzv. houbu nesmrtelnosti neboli reishi. Obsahuje velké množství různých druhů polysacharidů, jež mají obdobné kladné působení na naši imunitu jako betaglukany (nejznámějším betaglukanem je asi hlíva ústřičná). Reishi též ovlivňuje fyziologickou funkci jater a povzbuzuje srdce a krevní oběh. Další výbornou asijskou léčivkou je Cordyceps neboli housenice čínská, jejíž příznivé účinky byly v Číně známy již od starověku. Extrakt z této houby rovněž obsahuje glukany, podporuje kardiovaskulární systém, napomáhá harmonizaci krevního tlaku a příznivě chrání před stresem.

A co pít v případě nachlazení a na podporu imunity? Vynikajícím nápojem při nachlazení a zánětu průdušek je například kombinace divizny, lišejníku islandského a yzopu. Na zlepšení trávení je důležitý dostatek hořčin. Každý sám na sobě poznáme jejich nedostatek tak, že máme chuť na hořké nebo nám byliny či přípravky s hořkou chutí dělají dobře. Komu tato hořkost není příjemná, mívá obvykle těchto látek v organismu dostatek. Diochi mají výborné přípravky na podporu trávicího systému, a těmi jsou Levamin, Astomin či Supracid.