Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zažeňte hlad a doplňte energii kdykoliv. Snadno, zdravě a chutně!

Smoothie bowl s ovocem a oříšky zdroj: Shutterstock.com

Někdo tráví svůj volný čas nejraději cestováním, výletováním (pomineme-li současnou situaci) nebo procházkami, najde se ale i spoustu těch, kteří se raději věnují sportu a jiným aktivitám, u kterých spíše než tělo zrelaxuje mysl. V každém případě je důležité myslet na správné stravování, abychom tělu dodali nejen potřebnou energii, ale také aby lépe regenerovalo. 

Svačinky v podobě nejrůznějších raw tyčinek, proteinových tyčinek, krekrů ovocných kapsiček nebo příkrmů slouží k tomu, aby člověk překonal čas mezi hlavními jídly a přitom nehladověl a necítil se vyčerpaně. 

Navíc jsou zdravé, nutričně vyvážené a plné vitamínů, skvěle zasytí a vy se budete cítit plni energie. Protože jsou velice skladné a snadno se vejdou do každé kapsy nebo batůžku, představují tak perfektní způsob, jak mít zdravé jídlo po ruce kdykoliv během dne.

Zdravá svačinka na cesty...

Ideální svačina, chcete-li snack, by měla zahrnovat vyvážený poměr všech základních výživových prvků, do kterých řadíme sacharidy, bílkoviny, “hodné” tuky, vitamíny a minerály i vlákninu. Jenže jak dodržovat zdravé stravování na cestách? 

Pokud se jedná o dlouhé cesty (doufejme, že se svět brzy vrátí do normálu a my opět vyrazíme za dobrodružstvím), vhodné jídlo nám zajistí dostatek potřebné energie, abychom se cítili dostatečně bdělí. 

Při takových cestách ale může být celkem fuška sehnat vhodnou stravu odpovídající takovým požadavkům a mnoho lidí to řeší předem usmaženými řízky, obloženou houskou  nebo pravidelnými zastávkami u fastfoodů. Nemějte strach, jde to i jinak. Bez mastných hranolků, všudypřítomné bílé mouky i cukru. 

Nejlepší je si výživnou svačinu nachystat už doma. Zase tolik místa nezabere a vy budete mít o starost míň. Ideálním a praktickým řešením zároveň mohou být nejrůznější BIO tyčinky, které jsou vyrobeny z kvalitních přírodních surovin, obsahují ovoce, oříšky, obiloviny, proteiny a výtečně chutnají. 

Zvolit můžete i všelijaké ovocné kapsičky, které zasytí malé i velké členy rodiny, kombinují v sobě potěšení z lahodných chutí se správnou výživou a znovu uzavíratelný obal zajistí, že budete mít svou stravu vždy čerstvou. 

… a k tomu něco sladkého na zub

Na cestách autem ani při pěší turistice se přitom nemusíte vzdát oblíbených dobrot, zahnat chuť na sladké jde i zdravě. Hřích v podobě zdravých sladkostí je povolen, smlsnout si tak můžete na čokoládě, máslových sušenkách, ovocných oplatkách, bonbonech nebo delikátních ochucených máslech bohatých na nutriční hodnoty, tudíž je ocení i sportovci. 

Dobroty, které zasytí a posílí i sportovce

Stejně jako lovci zážitků a nových poznání i sportovci potřebují během dne  nebo samotného výkonu načerpat energii a dodat tělu čerstvou dávku paliva. Takže jestli jste až doteď žili v domnění, že ovocné kapsičky a nejrůznější BIO příkrmy jsou výsadou čistě nejmenších strávníků, vyvedeme vás z omylu. Pochutnáte si na nich kdykoliv, kdekoliv a ušetří vám spoustu času, příprav a koneckonců i peněz. Ukrývají se v nich čisté chutě přírody nabité živinami bez umělých dochucovadel či sladidel

Když vám schází energie, není nic jednoduššího než sáhnout po tyčince nebo krekrech s cvrččím proteinem, které vám dodají perfektní mix bílkovin, vlákniny a mimoto je cvrččí protein bohatý také na omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny a napomáhá zlepšovat trávení. Tak si dejte pauzu a odměňte se za trénink!

Víte, že hmyz obsahuje vysoké množství proteinu a je bohatým zdrojem antioxidantů, aminokyselin, vitamínů a minerálů? A že se označuje jako superpotravina budoucnosti? 

Na své si přijdou i sportovci z řad veganů, pro které máme energetické tyčinky s proteiny rostlinného původu (rýžový, sojový) např. od značky Chimpanzee, ze kterých máte na výběr z několika příchutí.

Recenze ovocných BIO kapsiček Salvest Smushie:

K testování jsem dostala 5 ovocných BIO kapsiček různých příchutí. Všechny jsou ve formě jemného ovocného pyré, mají 170 g, jsou bez přidaných umělých barviv, konzervantů, cukrů a jiných “náhražek”, díky kterým jsou běžně dostupné konvenční kapsičky znatelně levnější, ale z méně kvalitních surovin. 

Kapsičky skvěle padnou do ruky i do malých dětských ručiček a disponují praktickým uzávěrem. Veselé barvy obalů korespondují s druhem ovoce, které se uvnitř kapsičky ukrývá. Všechny tyto produkty jsou kombinace ovoce a semínek, superpotravin nebo zeleniny. 

Mají kratší trvanlivost než jiné konvenční kapsičky - je to dáno tím, že jsou méně procesované a bez obsahu chemických konzervantů. Konzistence hedvábného pyré se rozplývá na jazyku, u některých variant jsou cítit i jemná semínka, která ale nikterak nenarušují jednolitost textury.

Kapsičky skvěle chutnají vychlazené (v teplejším počasí i hezky osvěží), ale dají se konzumovat i nevychlazené, pokojové teploty. Mou nejoblíbenější variantou je verze s mangem, která chutná naprosto dokonale. Ostatní varianty mi chutnaly také, ale po té první se mohu doslova utlouct.

Ve svém volném čase jezdím na lehkém enduru na přírodních tratích k tomu určených a jedno balení se mi krásně vejde do kapsy. Ovoce obsahuje i vodu, takže tu s sebou na kratší okruhy ani nemusím vozit. Když pracuji a nestíhám si nic zdravého uvařit/připravit, také sáhnu po těchto kapsičkách, doplním zeleným čajem NUMI nebo bylinnou variantou Pukka a cítím se skvěle, přitom lehce a plna energie pro další práci.

Pro svou praktičnost jsou ideální jako rychlý mini oběd nebo svačina, doporučuji ještě přidat i proteiny nabitou tyčinku z cvrččí mouky od značky SENS nebo tyčinku s rýžovým proteinem od výše zmíněné značky Chimpanzee a rázem máte plnohodnotný oběd, který vás zasytí a posilní.

Trpíte-li na zácpu, i s tím vám kapsičky pomohou. Díky obsaženému ovoci (zejména verze s hruškou), semínkům či ovesných vloček pomáhají lepší peristaltice střev.

Kapsičky testovala Míša, nákupčí pro baby sortiment.