Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antibiotika z přírody

Antibiotika z přírody Existuje mnoho nemocí, na které výborně zabírají antibiotika z přírody.
Iva Lhotská
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Další přírodní antibiotika

Další přírodní antibiotika zdroj: unsplash.com

  • Oregánový olej je skvělým přírodním prostředkem sloužícím ničení bakterií a virů. Obsahuje látky, které působí antioxidačně, antisepticky, antivirově, proti plísním, zánětům a parazitům. Takovým bonusem navíc je schopnost oregánového oleje tlumit bolest. Nejnovější studie dokazují, že se olej z oregána s přehledem vyrovná většině současných antibiotik. Tento olej lisovaný za studena působí blahodárně na dýchání a podporuje trávení. Přínosný je zejména pro obsahovou látku carvacrol. V některých případech kvasinkových onemocnění je oregánový olej účinnější již v nižších dávkách než klasické antibiotikum.
  • Tea tree olej je silně antiseptický. Má antibakteriální, antivirové, protizánětlivé, protiplísňové a antiparazitární účinky. Používá se k ošetření ran, akné, popálenin, ekzémů, zánětů a dále při krvácení dásní, parodontóze, při štípnutí hmyzem, vších a oparech. Tento nesmírně silný a účinný esenciální olej se osvědčil jako přírodní antibiotikum hlavně v případě onemocnění zlatým stafylokokem. Ovšem musí se aplikovat v neředěné formě.
  • Extrakt z grepových jader je nesmírně účinný přírodní prostředek proti bakteriím, virům, plísním a parazitům. Již při nízké koncentraci zabraňuje růstu stafylokoků a streptokoků, kožních a jiných plísní. Je velmi silný a hořký, proto je zapotřebí ho před vlastním použitím naředit. Používá se ke kloktání a výplachům dutiny ústní při zánětech hrtanu a mandlí, ulevuje a působí antisepticky v případě krvácení a zánětech dásní. Osvěžuje dech, zbavuje zubního plaku, hojí afty a opary. Na silné akné lze využít extrakt z grepových jader v neředěné formě. V případě ekzémů přidejte pár kapek extraktu do základního oleje a vtírejte na postižená místa. Pokud trpíte lupy, lze nakapat trochu grepové silice do šamponu na mytí vlasů. Pokud šampon s extraktem zředíte v poměru 1:1, můžete směs použít i na likvidaci vší. Na plísně vyskytující se na nehtech a kožní mykózy můžete použít neředěný extrakt k potírání. V případě vaginálních mykóz aplikujte naředěný extrakt k denním výplachům alespoň po dobu 2 týdnů. Extrakt z grepových jader se dá užívat i vnitřně. Přidejte pár kapek do sklenice s vodou, čajem nebo ovocnou šťávou a vypijte. Jen upozorňuji, že nápoj má velmi hořkou chuť. Vnitřně by grepovou silici neměly užívat malé děti. Opatrní by měli být rovněž lidé, kteří jsou alergičtí na citrusy.
  • Vodilka kanadská neboli Hydrastis canadensis má dezinfekční, protizánětlivé a stahující účinky. Je účinná při zánětech dutiny ústní, zubů, hltanu a průdušek či při zanícených dásních a spojivkách. Působí též na opary, vředy a bradavice. Vodilka posiluje imunitní systém a hojí nemocný žaludek. Používá se při nachlazení a bolestech v krku. Je využíván její oddenek.
  • Extrakt z olivového listí se k léčbě infekcí používá již po staletí. Je tedy dalším přírodním antibiotikem se širokým spektrem využití. Posiluje imunitní systém, zpomaluje růst bakterií, virů a plísní. Počátkem minulého století byl z olivových listů extrahován oleuropein působící jako silný antioxidant. Tento extrakt se používá při nachlazení, chřipce, kvasinkových infekcích či při virových onemocněních. Působí proti škodlivým žaludečním bakteriím. Olivové listy mají antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé účinky.
  • Koloidní stříbro: Bezpočet výzkumů a klinických studií prokázal silné antibakteriální a dezinfekční vlastnosti koloidního stříbra. Koloidní stříbro urychluje jakoukoli léčbu. Působí proti bakteriím, virům a plísním. Jeho nespornou výhodou je to, že na rozdíl od běžných antibiotik nemá vedlejší účinky. Koloidní stříbro se používá při zánětech dutiny ústní a zubů, očí, při chorobách dýchací a trávicí soustavy, močového ústrojí a při kožních onemocněních. Chrání imunitní systém a napomáhá jeho regeneraci, ničí nebezpečné viry a bakterie. Koloidní stříbro dezinfikuje rány, urychluje jejich hojení. Dá se používat k výplachům, omývání, postřiku ale též k vnitřnímu užívání. Při koncentraci 10 ppm se dá bezpečně užívat 30 ml denně, tedy vážíme-li aspoň 72 kg.