Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Atopický ekzém

4,6 5
7

Přejít na sekci článku:

Přírodní péče pro atopický ekzém

Přírodní kosmetika pro ekzém zdroj: shutterstock.com

Není na světě krém ten, aby se zalíbil atopikům všem. Přesto je jedna značka, za kterou dám ruku do ohně, a to prosím klidně tu bez ekzému. A to je Martina Gebhardt. A speciálně jeden produkt by měl každý atopik minimálně zkusit, což je snadné, jelikož je dostupný i ve vzorkovém balení. Dětský měsíčkový krém. Co je na něm tak extra? Mírní svědění, zklidňuje (měsíček), ničí viry a bakterie, působí protizánětlivě (stříbro, síra, extrakt z kořene černého bezu, extrakt z magnolie), regeneruje (zlato, měsíček, extrakt z čajovníku). Přidanou hodnotou je pak spagyrická esence z měsíčku, díky které produkt využívá síly celé rostliny a ne jen extraktu, jak je tomu jinde. Z vlastní zkušenosti pak můžu jen říct, že je možné jej mazat všude, včetně očních víček a sliznic, bez rizika pálení či podráždění a zklidní prakticky okamžitě. A pokud patříte mezi ty šťastné, které mají ekzém i v obličeji, tak se hodí i jako podklad pod makeup (nejlepší varianta v případě podrážděné kůže - nikoli přímo na ekzém - je minerální makeup). V případě použití na oči pak ani moc nerozmaže řasenku.

Dalším miláčkem ekzematiků by se měla stát masticha. Její širokospektrální působení zaručuje jak antibakteriální efekt, tak regeneraci. Je potřeba si jen dobře vybrat krém, protože značka Mastic Spa nemá produkty, které by se specializovaly přímo na prodrážděnou kůži. Je tedy nutné vybrat si z řady Bio Eco, aby produkty byly skutečně co nejčistší. Produkt, který má skutečně vysoký obsah mastichy, je Anti-age 24 hodinový krém 777. Nemá tak dokonalé složení jako Martina Gebhardt, ani není tak bezpečný (měsíčková řada Martina Gebhardt je určena nejmenším dětem a složení tomu odpovídá), ale účinek mastichy to často dokáže naprosto zastínit. Zrovna tak kuličkové deodoranty Mastic Spa mohou být alternativou v případě, že vás ostatní deodoranty kvůli podrážděné kůži pálí. Nicméně v takovém případě zůstává nejlepší volbou čistý kamenec.

Ani značka Argital by neměla ekzematikům uniknout, protože stojí za prozkoumání. Vysoký obsah zeleného jílu zklidní a pomáhá eliminovat toxiny. Jen je potřeba mít na paměti, že ve složení je přítomný alkohol, takže nejsou vhodné na skutečně hodně podrážděnou či rozpraskanou pokožku, protože pálí. Ale je to přechodné a nepodráždí. Také je vhodné vyzkoušet klasické dětské krémy proti opruzeninám kvůli vysokému obsahu zinku, který má skvělé regenerační schopnosti. Ale jsou vhodnější spíše na lehčí formy, protože hodně suchou, rozpraskanou kůži promastí málo, naopak mokvající nemusí být spokojená s ochranným filmem, který vytvoří. Hodně suchá a popraskaná pokožka může mít problém cokoliv vstřebat a může ji pomoci čistý Aloe vera gel, který povrchově zvlhčí dostatečně na to, aby jí následný přípravek byl víc k užitku. Mokvající ekzém je pak ještě o trochu větší zábava, protože je potřeba najít správnou kombinaci vysušování a následného promazávání.