Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bříza

Bříza Bříza je symbolem ochrany, životní energie, štěstí, lásky a plodnosti.
Ina Havránková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Bříza na pleť i vlasy

Bříza na pleť i vlasy zdroj: shutterstock.com

Březový odvar má i zevní uplatnění. Používá se jako vlasová voda, kterou lze použít jako poslední oplach při mytí vlasů. Posiluje jejich kořínky a na rozdíl od kopřivy je vhodná pro všechny barevné odstíny. Ostatně právě proto se březová šťáva či březový extrakt přidává do celé řady šamponů, kondicionérů a regeneračních masek na vlasy.

Bříza dokáže léčit a zmírňovat i řadu kožních potíží, jako je vyrážka, akné, některé typy ekzémů, plísňová onemocnění a drobnější poranění kůže. Její léčivé účinky často využívají i lidé trpící lupy, příliš mastnou vlasovou pokožkou a nadměrným vypadáváním vlasů. Výtažek z břízy proto můžeme najít v tělové kosmetice, ať už ve sprchových gelech či pečujících mlécích a krémech. Březová šťáva má navíc omlazující účinky, dokonale hydratuje a regeneruje pleť, a proto je oblíbenou ingrediencí pleťových krémů a sér, ale i pleťových vod, tonik či odličovacích mlék.

Související produkt
Pleťové vyrovnávací mýdlo, Balance 70 g
MÁDARA / 215 Kč
Pleťové vyrovnávací mýdlo se skandinávskou břízou a mořskými řasami je bohaté na vitaminy a minerály, citlivě pečuje o pleť a má vyrovnávací účinky.
Detail produktu