Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Chřipka, viróza a další jarní radovánky

Přejít na sekci článku:

Akutní stav

Akutní stav zdroj: shutterstock.com

Jestli jste nadále přehlíželi signály, které vám tělo i duše dává, tak je téměř jisté, že jednoho dne už se přehlížet nedají a váš původní problém “potřebuji si trochu odpočinout a vypnout” přeroste do “nedokážu se zvednout z postele”. Protože si prostě odpočinout chcete a teď už i musíte. A ten odpočinek, který jste si celou dobu odpírali, protože na něj bude dost času v hrobě, vám je najednou nevybíravě vnucen, ale nikoliv zvenčí, ale zevnitř. Takže je na čase si to opravdu uvědomit a alespoň trochu trochu to odčinit. Protože ten, komu tím způsobujete největší újmu, jste vy sami a když už to přejde do akutní fáze, je potřeba to vzít na vědomí a pečovat důkladněji o tělo i o duši. V případě chřipek a viróz nepotřebuje duše často o mnoho víc, než prostě relax, naznačuje, že některé věci se skutečně dají zcela beztrestně vypustit nebo nebrat tak vážně. Takže jí často postačí, když zapomenete na problémy z práce, s partnerem, s penězi a vyčistíte si hlavu.

Tělu můžete pomoct trochu víc. Ono vám samo naznačí, to nejvíc potřebuje. Pokud jste unavení, máte zimnici a cítíte se schvácení, vybírejte zahřívací čaje či doplňky. Ideální jsou s obsahem zázvoru, který můžete skoro neomezeně, pokud vám dělá dobře a pokud vám nemoc nepřejde v bakteriální infekci se zánětem. Jinak vás zázvor skvěle prohřeje a pomůže se vypotit, pokud ho pijete jako čaj, tak se i postará o dostatek tekutin. Možná nemáte dost hlad, protože je vám všelijak, takže si to málo, co sníte, pokaždé něčím vylepšete. Na výběr je docela dost, ideální je kombinace nějakých semínek, třeba konopných, které vám dodají energii a sušeného ovoce jako je goji nebo maqui berry, které si můžete jako prášek nasypat třeba do jogurtu nebo přidat do ovesné kaše.

Máte-li horečku a snažíte se vypotit, tak si určitě zařaďte do jídelníčku šťávu z Aloe vera nebo březovou šťávu. Pomohou dehydrovanému organismu a zároveň podpoří odvod toxických látek, takže horečka bude mít najednou ještě další rozměr a také pozitivní. Co se týče horečky, tak rozhodně zapomeňte na léky na snižování a raději se pořádně vypoťte. Horečka je reakce organismu na infekci a většina virů a bakterií nesnese vyšší tělesnou teplotu než je ta normální. Pokud tento obranný prostředek tělu odebereme, nemůže imunitní systém fungovat správně a přestože se nám přechodně uleví, tak si utrpení jen prodlužujeme, protože o to déle se to s námi následně povleče. A nezapomeňte - chtěli jste a potřebovali hlavně odpočívat, tak to dělejte, všechno ostatní počká. Zdraví máte jen jedno, emailů k vyřízení milion, takže je celkem zřejmé, co by mělo mít prioritu.