Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zničit Helicobacter pylori: 4x přírodní léčba

Jak zničit Helicobacter pylori: 4x přírodní léčba Jako doplňková léčba proti Helicobacter pylori pomohou probiotika, masticha, grepové jádro i éterický olej z hřebíčku.
Lucie van Koten
4,8 5
61

Jak zničit Helicobacter pylori: 4x přírodní léčba zdroj: shutterstock.com

Helicobacter pylori má podle lékařů více jak 50 % z nás. Jen většina o tom nemá ani tušení. Pakliže bakterie nedělá žádné problémy, je na úsudku lékaře, zda jej nechá být či jej přeléčí antibiotiky. Jakmile se ale tato bakterie, která sídlí ve sliznici žaludku a dvanácterníku, přemnoží, začínají nepěkné zdravotní problémy. Leckdy končí žaludečními vředy, u dlouhodobě neléčeného helicobactera navíc hrozí možný vznik rakoviny. Pojďme se tak podívat, jaká přírodní léčba na něj platí.

Helicobacter je záludná bakterie, která dokáže v těle člověka přežít dlouhá léta, aniž by o sobě dala znát. Komplikace tak můžou přijít z nenadání – bolesti žaludku, nevolnosti, nadýmání, ale i zvracení, točení hlavy a zadýchávání. Výjimkou však nejsou ani křeče po těžším jídle či pálení žáhy. Dříve než ale sáhnete po lécích, je dobré vědět, že tohle mohou být první známky toho, že v těle vznikají vředy.

Helicobacter přitom není těžké do těla dostat. Stačí špatně umyté nádobí či ruce a společně s oslabenou imunitou připravíme zákeřné bakterii hezké podmínky pro život. Dobrou zprávou je, že se dá lehce odhalit dechovým testem, který nijak nebolí a je plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Jak ho ovšem zničit, nebo ho aspoň pořádně oslabit v případě, že se helicobacter potvrdil?

Jak zničit Helicobacter pylori: 4x přírodní léčba

1Probiotika – na helicobacter, který zatím nedělá žádný problémy, by mohly stačit už samotná probiotika z lékárny. Vsaďte na ně ovšem i v případě, že jde o jeho přemnožení a máte naordinovaná antibiotika od lékaře. Posílíte si imunitu a budete tak odolnější vůči vedlejším účinkům léků.

2Grepové jádro – helicobacter miluje smažené, ale strašně špatně mu dělají hořčiny. To je věc, která jej dlouhodobě odrovná. Pokud už jste byli několikrát přeléčeni ATB a on si stále vesele hoví u vás v žaludku, je potřeba si dopřávat grepové jádro minimálně v měsíční kúře. Dobrou hořčinovou podporou je rovněž pampeliška (listy) a super hořký čaj z čekanky nebo čekanková tinktura. Podobná „dietka“ pro něj může mít fatální následky, vám ale zregeneruje celou zažívací soustavu.

3Masticha – znáte tuhle pryskyřici, která krásně nahradí žvýkačky? Nechutná špatně a její žvýkání je prospěšné pro žaludek a trávicí trakt, neboť dlouhodobé užívání spolehlivě eliminuje výskyt bakterií zodpovědných za žaludeční vředy, gastritidu i záněty dvanácterníku. Mastichu si můžeme dopřávat kdykoli, poslouží velice dobře i jako prevence zubním kazům, v případě helikobaktera je však potřeba 6- 10 kousků syrové mastichy denně.

4Éterický olej hřebíček – zde už jde do tuhého. Velice účinné látky proti Helicobacter pylorii má hřebíčkový olej, který se bere 5x denně po 1 kapce. Ideálně kápnout na chleba, dobře rozžvýkat a zapít. Vždy však platí, že éterické oleje mohou dráždit, je tak potřeba brát i jednu kapku po jídle. Kúra by měla trvat 3 týdny a daného neřáda s největší pravděpodobností zlikvidovat úplně, zvláště pak v kombinaci s ATB.

Jak zničit Helicobacter pylori: 4x přírodní léčba

Co se léčby helicobacteru týče, je dobré důvěřovat lékařům, jelikož možné následky neuváženosti nás mohou stát i život. Protože se ale tato bakterie pomalu stává odolnou vůči ATB a často tak nepomáhá ani trojkombinace, je v těchto případech potřeba si jeho likvidaci pojistit na všech stránkách. Uvedené čtyři kroky by měly pomoci i proti přemnožené bakterii, pokud i přesto problémy přetrvávají a dechové testy jsou pozitivní, je potřeba dané kroky podpořit klasickou léčbou. I tak ale zůstává jedno veliké plus přírodní léčby – nezničená imunita, zdravá střevní mikroflóra, lepší zažívání a zmírnění veškerých problémů.