Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jste kyselí nebo "jen" překyselení?

Jste kyselí nebo "jen" překyselení? Je nutné udržovat kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze.
Iva Lhotská
4,3 5
7

Jste kyselí nebo "jen" překyselení? zdroj: pexels.com

Věděli jste, že naše těla jsou uzpůsobena k tomu, abychom se dožili věku 130 či 150 let? Některé zdroje hovoří i o vyšším nastavení, ale to bychom asi museli žít v jiných životních podmínkách.

Současný životní styl je příliš hektický a rychlý, díky čemuž většina z nás trpí různými nemocemi. A pokud si myslíte, že jste stoprocentně zdrávi, když nemáte projevy nějakého onemocnění, bohužel vás zklamu. I pouhá únava a bolest už jsou vlastně onemocněním, protože nás na jeho příchod upozorňují. V současné době jsou únava a bolest považovány za téměř normální stav, jenže není tomu tak. Kupříkladu z pohledu makrobiotického životního stylu existuje sedm stadií nemocí. Jako první je právě již zmiňovaná únava, druhá bolest, ve třetím období nastupují infekce a infekční choroby, poté když ignorujeme varovné signály našeho těla, přichází onemocnění autonomního nervového systému, v počátečním úseku pětky se jedná o onemocnění orgánů, následně onemocnění buněk, šestou fází jsou psychologické poruchy a v sedmém stadiu, bohužel v této hierarchii nejvyšším stupněm, jsou duchovní onemocnění.

Většina nemocí dnešního takzvaného civilizovaného světa pochází spíše z přebytku než z nedostaku. Nejen nevhodné složení našeho jídelníčku, ale i stres, zloba či neadekvátní jednání nám odebírají z našeho plného hrnce zdravého života. My sami však máme kdykoli možnost své zdraví ovlivnit. Ano, čtete správně: MY SAMI, nikoli lékaři, hmotná medicína a farmaceutický průmysl! My jsme ti, kdo dostali do správy po dobu našeho života svá těla a máme se o ně proto náležitě postarat.

Zas taková námaha to není, pokud budeme naslouchat svému tělu, jeho znamením a uslyšíme spíše na prevenci, potažmo příčiny zdravotního problému, než abychom podstupovali pouhé napravování následků.

Ovšem to nic nemění na tom, že je zapotřebí udržovat kyselé a zásadité látky v našem organismu v rovnováze, abychom se mohli přiblížit tolik po staletí proklamované dlouhověkosti.

Přejít na sekci článku:

Jaké je tajemství dlouhého života?

Jaké je tajemství dlouhého života? zdroj: unsplash.com

Co do množství existuje bezpočet nemocí, které mají v podstatě jednu jedinou příčinu, a tou je nevhodný a nezdravý styl života. Pokud nám, hlavně v dlouhodobém horizontu, něco silně nevyhovuje, necítíme se dobře a onemocníme.

A jaké jsou hlavní příčiny v našeho nezdravého života, zeptáte se. Jsou dvě: nevědomost a nepozornost. Obě můžeme odstranit tím, že objevíme příčinu našeho rozladění a následné nemoci. Když si proti únavě uvaříte tak silnou kávu, že by i slona porazila, nebo si vezmete prášek proti bolesti, potlačíte významné signály, které vám vaše tělo vysílá! Opakujete to stále dokola a namlouváte si, že jste úplně zdrávi?

V tom případě ale můžete být, jak se říká kyselí nebo překyselení. Tato choroba je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších! Ach ta civilizace! Naše zdraví je totiž bezprostředně zcela závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho organismu. Právě překyselení způsobuje většinu civilizačních onemocnění, a proto je nevyhnutelné důkladné odkyselení a následující doplnění minerálních látek. To se děje v první řadě pomocí přirozené stravy, bohaté na alkalické (zásadité) látky.

Nepřipadá vám, že běžně mluvíme o kyselých deštích, jejichž následkem umírají stromy i celé lesy a na sebe skoro v tom běhu nemyslíme? Přitom nejdříve odejde do věčných lovišť les a potom člověk! Kyselý déšť způsobuje to, že je i půda kyselá a potraviny se zvýšenou kyselostí překyselují tělo člověka.

Proto bychom dříve či později, ale raději hned, měli přistoupit ke správné péči o sebe sama. Všichni se musíme zabývat svým zdravím! Někteří lidé starších ročníků dost často říkají, že už je pozdě a že se nestihnou uzdravit ze svých chorob. Chyba lávky! I sedmdesátiletý či osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav zlepšit již během pár hodin! A jak? Pokud vás to doopravdy zajímá, zkuste číst dále...