Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Gynex od Energy

Recenze: Gynex od Energy Gynex je vyhlášeným přípravkem od firmy Energy. Pomáhá především při menstruačních a obecně gynekologických problémech.
Jana Konečná
4,2 5
6

Recenze: Gynex od Energy zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Gynex je vyhlášený přípravek od Energy. Známý je především svými příznivými účinky na rozhozenou hormonální soustavu. Spoustě žen už tyto kapky pomohly srovnat hormony po vysazení hormonální antikoncepce, během puberty při začátcích menstruace nebo při hormonálních změnách v průběhu klimakteria. To první (vysazení hormonální antikoncepce) byl i můj případ, proč jsem se k tomuto bylinnému přípravku uchýlila. Říká se, že po vysazení antikoncepce se tělo od umělých hormonů čistí zhruba stejně dlouhou dobu, jako byly užívány. Opravdu v to doufám.

Hormonální antikoncepci jsem užívala čtyři roky a za chvíli to bude už stejně dlouho od jejího vysazení. A ještě pořád cítím, že není všechno, jak by mělo být. Už mě sice netrápí vynechávající menstruace (klidně i půlroční pauza) a pleť, jakou jsem nezažila ani v pubertě, ale v průběhu měsíce mám poměrně silné výkyvy nálad, které se samozřejmě s blížícími se měsíčky ještě stupňují. Když už jsem sama se sebou nemohla vydržet ani já, ani moje okolí, rozhodla jsem se zkusit ten na všemožných diskuzích vychvalovaný Gynex.

Co Gynex obsahuje?

Především směs výtažků z byliny jako je:

 • Hluchavka bílá – výborná na obtížnou menstruaci, posiluje dělohu, působí příznivě při zánětech vaječníků a zmírňuje případný gynekologický výtok
 • Měsíček lékařský – měsíček lékařský je takový PAN doktor mezi bylinami, léčí skoro vše. V Gynexu je však obsažen především pro jeho příznivé účinky při gynekologických potížích a také jeho detoxikační vlastnosti.
 • Chaluha bublinatá – mořská řasa, která díky obsahu jódu může pomoci zlepšit činnost štítné žlázy a tím i tvorbu hormonů.
 • Kakost smrdutý – svým charakteristickým zápachem dělá čest svému jménu. Nicméně v Gynexu cítit vůbec není, i když i to bychom mu nejspíše pro jeho léčivé účinky odpustili. Působí močopudně a je výborný při onemocnění ledvin, močového měchýře a dalších problémech s těmito orgány spojenými.
 • Lékořice lysá – zato chuť lékořice já osobně v Gynexu docela cítím. Je tu obsažená hlavně proto, že podporuje tvorbu některých hormonů a působí příznivě během klimakteria a při endometrióze.
 • Všedobr horní – působí močopudně a je tak podobně jako kakost vhodný při onemocněních močových cest. Zároveň všechny tyto močopudné bylinky pomáhají od nadměrného zadržování vody a nateklých končetin, které se rády v období menstruace zavodňují.
 • Mochna husí – patří dnes mezi už poměrně vzácné bylinky. Pomáhá zmírňovat křeče a je tak hotovým balzámem při bolestivé menstruaci.
 • Jetel luční – neboli také červený jetel obsahuje fytostrogeny, tedy látky rostlinného původu, které jsou velmi podobné ženským hormonům estrogenům. Stabilní hladina tohoto hormonu zajišťuje hladký průběh menstruace. Ovlivňuje totiž sílu i bolestivost měsíčního krvácení.
 • Jeřabina lékařská – má močopudný účinek. Je proto skvělá jednak při problémech s vylučovacím ústrojím, ale také pro rychlejší detoxikaci – urychluje vyplavování škodlivých látek z těla.
 • Svízel syřišťový – působí močopudně, protizánětlivě a proti křečím.
 • Trnovník akát – výborný při křečích, podporuje trávení a zrychluje metabolismus.
 • Kontryhel obecný – je vyhlášená ženská bylinka. Je také jednou z mála bylin, které můžete užívat téměř nepřetržitě a to dokonce i během těhotenství a při kojení. Zmírňuje všechny možné obtíže, na které ženy trpí.
 • Fenykl obecný – působí především proti nadýmání. Odpomůže vám tak od nafouklého břicha, kvůli kterému se vám během měsíčků tak těžko dopíná knoflík od kalhot.

S čím dalším vám Gynex pomůže?

Kromě řešení hormonálních a gynekologických potíží je Gynex výborný i pro:

 • Detoxikaci
 • Problémy se zažíváním či vylučováním
 • Poruchy štítné žlázy
 • Padání vlasů z důvodu hormonální nerovnováhy
 • Podporu imunity
 • Potíže s otěhotněním
 • a spoustu dalšího :-)

Přesto, že je Gynex spojován spíše s ženskými problémy, mohou jej užívat i muži. Jim může pomoci například při poruchách erekce z hormonálních nebo stresových důvodů.

Jak Gynex užívat?

Před použitím je třeba lahvičku řádně protřepat, a poté nakapat 2-7 kapek. Dospělí mohou tuto dávku užívat až třikrát denně, děti do 12 let by neměly překročit dávku 7 kapek denně a děti do 3 let maximálně dvě kapky denně. Samozřejmostí je praktické kapátko v uzávěru, takže o přesné dávkování je postaráno. Po 3 týdnech užívání se doporučuje týdenní pauza. Gynex má hodně specifickou chuť, já osobně z něj dost cítím tu lékořici, která nepatří zrovna mezi mé oblíbené příchutě.

Jak mi Gynex zafungoval?

Kapky Gynex jsem ze začátku užívala hlavně týden před očekávanou menstruací a pak celý týden během ní. Ke konci, kdy už v lahvičce moc přípravku nezbývalo, jsem si jej dala hlavně v ty nejhorší dny. Můžu tak říct, že působí jak z dlouhodobého hlediska, tak i na akutní problémy z toho krátkodobého. Když jsem jej užívala pravidelně v dvoutýdenních intervalech, tak se menstruace dostavovala téměř na čas, byla rozhodně kratší i mírnější.

Pomáhá výborně i na náhlé výkyvy nálad. Takové to, když na vás z ničeho nic přijde vztek nebo je vám do pláče, a vy ani netušíte, odkud se to vzalo. Stačilo pár kapek do vody a do půl hodiny jsem se cítila výrazně klidnější. Možná placebo efekt, ale mně to opravdu pomohlo. ☺ Aktuálně prožívám svoje krizové měsíční období mnohem víc v pohodě a snesitelněji. Pokud se to znovu zhorší, rozhodně se ke Gynexu zase vrátím.

Související produkt
Gynex 30 ml
Energy / 650 Kč
Bioinformační kapky Gynex obsahují chaluhu, která harmonizuje hormonální systém a lékořici lysou, která udržuje dobrý stav reprodukčního a močového systému.
Detail produktu