Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sedmikrásky

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Sedmikrásky na pleť

Sedmikrásky na pleť zdroj: shutterstock.com

Sedmikráskové listy jsou, podobně jako jitrocelové, výborné jako první pomoc při bodnutí hmyzem nebo drobných poraněních. Stačí rozemnout čerstvě utržený list a postižené místo s ním potřít. Sedmikrásky mají antiseptické, dezinfekční a hojivé účinky, díky tomu se extrakty z nich přidávají do přípravků na ekzémy, lupénku, lišeje a další kožní onemocnění. V kosmetice se sedmikrásky využívají pro jejich příznivé účinky na mastnou pleť, kterou čistí, pomáhají normalizovat činnost mazových žláz a také ji zjemňují a jemně vypínají.

Můžete si taktéž ze sedmikráskových květů vyrobit pleťové zkrášlovadlo doma. Tinkturu vyrobíte tak, že zalijete jednu 1 lžíci sedmikráskových květů 5 lžícemi kvalitního vysokoprocentního alkoholu a necháte 14 dní odstát v uzavřené sklenici. Hotovou tinkturou pak můžete potírat kožní vyrážky. Lze ji také používat vnitřně na posílení při onemocnění horních cest dýchacích. V takovém případě nakapejte 10 kapek 3× denně do sklenice vody.

Ani výroba sedmikráskového macerátu není nic složitého. Stačí jen napěchovat vyvařenou a vysušenou uzavíratelnou sklenici sedmikráskovými květy a zalít je kvalitním rostlinným olejem tak, aby byly všechny dokonale ponořené (jinak by mohly začít plesnivět). Víko sklenice překryjte gázou nebo plátýnkem a zagumičkujte. Nechte 2 týdny odpočívat na slunečném místě a každý den lahvičku protřepejte. Po uplynutí doby olej přeceďte, květy řádně vymačkejte a macerát je hotov. Můžete jej používat jako pleťový i tělový olej, to podle druhu oleje, který jste použili jako základ.

Související produkt
Tělové mléko kokosové 245 ml
Urtekram / 261 Kč
Tělové kokosové mléko s lehkou krémovou konzistencí je vhodné i pro velmi suchou pokožku. S příjemnou vůní kokosu. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.
Detail produktu