Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vraťte menstruační cyklus do rovnováhy

Vraťte menstruační cyklus do rovnováhy Pravidelná menstruace není jen výsadou při užívání hormonální antikoncepce.
Martina Koubová
3,7 5
15

Přejít na sekci článku:

Co dělat pro pravidelný menstruační cyklus

Co dělat pro pravidelný menstruační cyklus zdroj: shutterstock.com

Aby byl menstruační cyklus pravidelný, je důležité udržet v rovnováze hormony estrogen a progesteron. Můžeme na to jít za pomoci nejrůznějších vitaminů, bylinek, bioinformačních potravinových doplňků i zelených potravin, které přirozenou cestou podpoří tvorbu potřebných hormonů a pravidelnost i sílu menstruace postupně srovnají. Základní bylinkou, kterou by doma měla mít snad každá žena, je kontryhel. Ne nadarmo se mu přezdívá ženská bylinka. Menstruaci harmonizuje, upravuje a pomáhá i při bolestivém a příliš silném krvácení. Šálek až dva denně si můžete dopřávat pravidelně po celý měsíc či jenom v období, kdy menstruaci očekáváte.

Pokud se krvácení opozdilo, pro vyvolání jsou nejlepší takové ty triky jako horká koupel, svařené víno a pak také šalvěj, která obsahuje látky podobné ženským hormonům. Můžete použít opět sušenou bylinku a odvar z ní nebo šalvějový éterický olej. Šalvějový čaj pijte dvakrát denně, nejlépe horký, dokud se menstruace nedostaví. Éterický olej ze šalvěje (nejlépe muškátové) zlepšuje prokrvení tkání, takže stačí přidat dvě tři kapky do masážního oleje a řádně promasírovat podbřišek.

Jestli příliš neholdujete bylinným čajíčkům, existuje i řada potravinových doplňků, které se užívají příjemněji. Třeba taková maca upravuje hormonální nerovnováhu a pomáhá i s problémy s tím spojenými jako je padání vlasů či podrážděnost. Stejně tak fungují zelené potraviny, obzvlášť mladý ječmen. Pokud toužíte po komplexnějším produktu, sáhněte po bioinformačních kapkách Gynex. Ty pomáhají při hormonálních poruchách, stabilizují hladinu hormonů a působí pozitivně i na plodnost. Stejně tak účinkují i bylinné kapky Estrozin, jejichž účinky můžete navíc podpořit i aplikací stejnojmenného pleťového krému. Účinné látky se snadno dostanou do krevního řečiště a výsledky se tak rychleji dostaví.