Recenze: Aloe vera šťáva Aloepur Santaverde

5,0 5
2

Recenze: Aloe vera šťáva Aloepur Santaverdezdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Konečně nastalo období, ve kterém se můžeme utěšovat myšlenkou, že jaro už je téměř za dveřmi. S prvními jarními paprsky přijde nový příliv energie, která nám všem v šedivých zimních dnech určitě chybí. Pro mnohé z nás je jaro také obdobím celkové očisty organismu. Na trhu najdeme mnoho různých doplňků stravy, které garantují dokonalý detox. Většina z nich je opravdu kvalitní a účinná, ale některé mi přijdou příliš překombinované a zbytečné. I u očisty totiž platí, že méně je někdy více, a ze své vlastní zkušenosti vím, že nejlepší volba je šťáva z Aloe vera. I tu je ale třeba volit s rozvahou, jelikož ne všechny Aloe vera šťávy jsou kvalitní. Já si už poněkolikáté vybrala Aloe vera šťávu Aloepur od Santaverde.

Když je k dostání tolik Aloe vera šťáv, proč si zvolit zrovna tuhle? Společnost Santaverde pěstuje rostliny v příznivých podmínkách Andalusie, samozřejmě v bio kvalitě bez chemikálií. Rostliny jsou pak šetrně loupány a jejich dužina se lisuje zastudena, aby neunikla ani jediná prospěšná látka. Díky tomu je obsah polysacharidu aloverose, nejdůležitější látky v rostlině, 1200 mg/l (u méně kvalitních šťáv je to kolem 400 mg/l).

Recenze: Aloe vera šťáva Aloepur Santaverde

Aloe vera šťáva je bohatá na spoustu živin. Obsahuje celou řadu vitaminů a antioxidantů, důležité enzymy, minerály, například hořčík, selen či draslík, a dále pak saponiny, které šetrně čistí organismus a mají antiseptické a protivirové účinky, aminokyseliny a zdraví prospěšné cukry s příznivými účinky na imunitní systém. Nejspíš neexistuje prospěšná látka, která by v Aloe vera šťávě nebyla. Je to až fascinující, kolik toho tahle poměrně nenápadná rostlina obsahuje.

Šťáva z Aloe vera má skvělé účinky nejen při vnitřním užívání, ale blahodárně působí i na naši pokožku, proto se hojně používá v přírodní kosmetice a některé značky ji dokonce používají místo vody. Je vodná pro všechny typy pleti včetně té nejcitlivější, má hojivé účinky, příjemně osvěžuje, regeneruje pokožku po opalování či jiné zátěži, dokonce podporuje i obnovu buněk. Čistá Aloe vera šťáva je na pleti moc příjemná a rychle se vsakuje. Můžete ji v rozprašovači smíchat s éterickým olejem, který vyhovuje vašemu typu pleti (levandule na citlivou, tea tree na mastnou, růže na suchou), přidat pár kapek extraktu z grepového jádra, aby směs déle vydržela, a osvěžující tonikum je na světě!

Recenze: Aloe vera šťáva Aloepur Santaverde

A jak působí Aloe vera šťáva Aloepur při vnitřním užívání? Vyzkoušela jsem poměrně dost druhů Aloe vera šťáv a musím říct, že žádná z nich na mě neměla takový efekt jako ta od Santaverde. Výrobce doporučuje užívat 50 ml jednou denně, ideálně ráno před snídání, ale dávka se může až ztrojnásobit. Já užívám přibližně 70 ml ráno a 50 ml večer. Spotřeba je sice trošku větší, ale co bych pro své zdraví neudělala, že? Může se smíchat s vodou či ovocnou šťávou, ale chuť není vůbec nepříjemná, takže se dá bez problémů vypít čistá. Už po prvním dnu užívání se vždy cítím plná energie a druhý den pozoruji výsledky čištění. Dostaví se příjemný pocit lehkosti a dobrá nálada. Citlivějším osobám může připadat, že má šťáva mírně projímavé účinky, ale rozhodně to není na škodu, právě naopak. Většinou piji šťávu tak týden a kombinuji ji se zelenými potravinami a bylinnými čaji, abych efekt čištění ještě posílila. Délka užívání je u každého samozřejmě individuální a nejlepší je, když se každý řídí svou intuicí.

Když jsem užívala Aloe vera šťávu Aloepur poprvé, vážně jsem nečekala, že budou její účinky tak znatelné. Teď se k ní vracím pokaždé, když mám nějaký zdravotní problém a potřebuji se dát do pořádku, nebo když se chystám na preventivní očistu. Myslím si, že rčení „růže, královna květin“ by se mělo přehodnotit. Pro mě je královnou květin jedině úžasná Aloe vera.

Jak se vám článek líbil?