Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

V létě zhubněte a pak už nepřibírejte

V létě zhubněte a pak už nepřibírejte Chcete zhubnout? Nedržte dietu, ale změňte váš životní styl.
Redakce BIOOO.CZ
4,1 5
5

Hubnutí zdroj: shutterstock.com

Zhubnout je někdy velice jednoduché, těžší je opět nepřibrat. Diety nefungují (možná máte zkušenosti...). Jediné, co zabírá, je změna životního stylu. Proč? Jakmile se rozhodnete držet dietu, tak vydržíte dodržovat nové stravovací a pohybové aktivity v řádu několika týdnů. Někdo svého cíle může dosáhnout, ale po této odříkací kúře se většina lidí směle vrátí k předchozímu životnímu stylu. Odříkání nikam nevede. Zhubnout lze jedině tak, když nezdravé potěšení vyměníte za potěšení zdravé.

V těchto třech jednoduchých krocích je snad 90 % úspěchu pro zdravé hubené tělo. Téměř všichni touží po hubeném těle, ale málokdo ho pak opravdu má. Samozřejmě, budete muset se sebou něco udělat. Bude to pro vás něco nového, ale rozhodně se nebudete trápit. Cokoliv, co si myslíte, že by vás trápilo nebo zatěžovalo, nedělejte. Je to zbytečné snažit se o něco, co nazýváme mučením.

Přejít na sekci článku:

Práce s myslí

Práce s myslí zdroj: shutterstock.com

Jsme to, co si myslíme, že jsme. Vaše tělo (jako všechno v životě) je odrazem vašich myšlenek. Excelentně jsme se naučili obviňovat sebe samé. Z toho vyplývá, že hrdost na vlastní tělo (či vlastní život) nám jaksi chybí. Pokud byste se před zrcadlem nejraději ztratili, pak je to přesně váš případ. Výroky typu "jsem hnusná", "jsem tlustý", "nejsem tak hezká jako..." atd. jednoznačně vypovídají o obviňování vašeho těla. Takto vás vaše tělo skutečně nebude mít rádo a bude vám ukazovat jenom to, co si o něm myslíte. Změňte váš přístup. Buďte na sebe hrdí a pyšní! Vaše mantry, které vám nyní budou v uších znít jsou: "jsem dokonalá", "mám krásné tělo", "sluší mi to" atd. Vymyslete si vlastní verzi, ale tentokrát se oceňujte. Jedině hezké tělo v mysli může být hezkým tělem navenek.

Co když to ale nejde? Můžete si teď říkat něco v tom smyslu "vypadám úžasně" atd., ale když nejste zcela přesvědčeni o tom, že skutečně vypadáte úžasně, pak je ve vás určitá překážka. Tato překážka se ve vás mohla kumulovat již několik let. Představte si, že je ve vašich mozkových spojích takový šedý mrak, na kterém je napsáno "jsem tlustá". Když to nejde myslí, tak tento mrak rozpusťte Bachovými květovými esencemi. Bachovy kapky svojí vibrační aktivitou tento mrak postupně rozpouští. Ano, bude z něho sice pršet, ale až se vyprší, tak vznikne krásné jezírko.