Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kdo je Martina Gebhardt aneb Když chcete to nejlepší

Kdo je Martina Gebhardt aneb Když chcete to nejlepší Martina Gebhardt patří k jedné z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších značek v sortimentu BIOOO. Co se skrývá za touto značkou?
Pavlína Klaudová
4,4 5
9

Kdo je Martina Gebhardt aneb Když chcete to nejlepší zdroj: biooo.cz

Martina Gebhardt je německá kouzelnice s přírodou. Umí z ní míchat ty nejlepší kosmetické lektvary, které si můžete vymyslet. Navazuje na ověřenou tradici přírodního léčitelství a nabízí ty nejčistší výrobky pro vaši krásu i psychickou pohodu.

Osobnost, která inspiruje: Martina Gebhardt

Martina Gebhardt je dáma, která přišla k přírodní kosmetice díky nehodě v dětství, když ji jako tříletou holčičku pokousal pes do obličeje. Z tohoto incidentu si až do puberty nesla na tváři nepěknou jizvu, která vybledla díky použití lanolinové masti. Díky této zkušenosti se dívka plně ponořila do studia přírody, jejích zákonů a účinků rostlin, z kterých začala postupně vyrábět svoji vlastní kosmetiku. Vystudovaná architektka měla zprvu krásu z přírody jako koníček, ale následně se role obrátily a stala se jejím hlavním povoláním a vlastně i životním posláním. A tak se zrodila značka, které Martina Gebhardt vtiskla své vlastní jméno.

Krása z přírody jako životní filosofie

Kosmetická značka Martina Gebhardt není jen pouhým businessem, ale životní filosofií. Business můžete dělat i bez etického cítění a starosti o zdraví druhých, s těmi nejlevnějšími chemikáliemi. To ale její zakladatelka nechtěla. Krása jde totiž ruku v ruce s čistotou a precizností a sílu přírody nikdy nikdo nenahradí. Staré léčitelství a bylinářství, které se postupně snažil zcela vyhladit farmaceutický i kosmetický průmysl ale má natolik silné kořeny, že se hlásí o slovo znova a znova a v každé éře nachází své aktuální obrození. A stejně je tomu i dnes.

Lze říct, že Martina Gebhardt přímo navazuje na tradici klášterního lékařství a mastičkářství, za jehož zakladatelku je oficiálně považována Hildegarda z Bingenu. I když samozřejmě používání bylin sahá v evropské kultuře daleko dál, byla to právě abatyše Hildegarda, Martinina krajanka, která se proslavila jako středověká lékařka a jejíž spisy získaly velký mezinárodní ohlas. Martina Gebhardt je s trochou nadsázky taková novodobá Hildegarda, protože její kosmetická základna sídlí v bavorském klášteře Wessobrunn.

Není nic lepšího než příroda

Martina Gebhardt vnímá kosmetiku nejen jako zkrášlovací prostředek, ale i jako lék, protože ji sama takto zažila a velmi dobře si uvědomuje, jak moc může být terapeuticky prospěšná. Pro své krémy, tonika a další zkrášlovače volí ty nejlepší suroviny a tvoří z nich harmonické celky, které si zamilujete. Jemná, ale přesto silná parfemace výrobků je překvapující a velmi příjemná. O účinku ani nemluvě. Všechny tyto výhody, které Martinina naprosto čistá kosmetika nabízí, jsou garantovány postupy typickými pro biodynamické zemědělství.

Že nevíte, co je biodynamické zemědělství? Je to návrat k zákonům přírody, není to jen tak nějaké eko pěstování rostlin. Samozřejmě používá přírodní hnojiva a bere ohled na kultivaci terénu a dobrou biologickou obnovitelnost surovin i půdy. Ale hlavně se plně podřizuje přirozenému rytmu růstu rostlin podle měsíčních fází. Biodynamické zemědělství je o respektu k rostlině, etickém i estetickém cítění a vzájemném hlubokém propojení člověka s přírodou a jejími zákony. Zakládá si na naprosté soběstačnosti a také na tom, že dokáže beze zbytku využít celou rostlinu, která je jím vypěstována.

Nádherné vůně a maximální účinek

Spolehlivost účinků kosmetiky Martina Gebhardt vám klidně osobně odpřísáhneme. Pracujeme s nimi denně a prostě je milujeme. Nenajdete u nás zaměstnance, který by neměl doma aspoň jeden její bílý kelímek anebo ho někdy někomu nedaroval. Protože pokud chcete kosmetiku bez kompromisů, můžete se na tuto značku zcela spolehnout. Kdo ujíždí na certifikátech, zaplesá nad tím, že se Martininy výrobky honosí tím nejpřísnějším evropským ekologickým bio certifikátem, a to je Demeter. Na tento certifikát dosáhnou opravdu jen ti nejlepší a nejschopnější, kteří berou svoji práci v ekobusinessu vážně.

Asi se ptáte, proč je u nás kosmetika Martina Gebhardt tak oblíbená, i když nepatří zrovna mezi ty nejlevnější. Protože spojuje příjemné s užitečným. Stará se o vaši krásu a zároveň působí terapeuticky. Třeba šalvějová maska, která je velmi příjemná co se týče konzistence i vůně, je nenápadnou záchranou každé ženy při projevech premenstruačního syndromu, které dokáže poměrně slušně zmírnit. Nevěříte? Máme to odzkoušeno. ;)