Planet Pure: Spojení s hlubinami přírody

5,0 5
3

Planet Pure: Spojení s hlubinami přírodyzdroj: biooo.cz

Nejznámější kapela všech dob The Beatles zpívají All you need is love. My bychom to pozměnili na All you need is Planet Pure, protože každý milovník biokosmetiky musí naprosto logicky hledat alternativu k běžným chemickým čisticím hrůzám, které kromě toho, že jsou schopny zničit kdejakou špínu, mají také další koníček. Prostě vám vyžerou pokožku. Víte, že podle posledních výzkumů financovaných Evopskou unií se na našem kontinentu velice rozmohla kontaktní dermatitida? A na vině jsou příliš agresivní čisticí prostředky, které ničí nejen bakterie a naši kůži, ale dostávají se do vody a díky jejich agresivitě následně hynou vodní živočichové.

Na začátku byl jogín

Na začátku sice bylo slovo. Ale na začátku Planet Pure byla sympatická postava mladého jogína, Rakušana Silvia Perpmera, který miluje svoji rodinu a přírodu. Protože když máte takové dvě velké lásky, vlastně tři spolu s meditací, jste poháněni touhou dávat svým blízkým, okolí i přírodě, z které berete inspiraci, jen to nejlepší. Nestává se příliš často, že byste potkali někoho, kdo v dnešní době dělá business z tak hlubokého vnitřního přesvědčení, s tak pozitivním přístupem k lidem a s takovým elánem jako Silvio. U něho totiž nejsou na prvním místě peníze, ale spokojení zákazníci, kteří se budou vracet k jeho výrobkům. A tak se tento mistr meditace rozhodl, že ukáže lidem cestu zpět do lůna přírody, i když poněkud netradiční cestou - skrze úklid domácnosti. Chtěl na ně přenést svou vášeň pro tradiční vůně a čisticí sílu, na kterou jsme s rozvojem chemického průmyslu už téměř zapomněli. A začal vyrábět produkty, které jsou zcela bez chemikálií.

Planet Pure: Spojení s hlubinami přírody

Láska na první dotek

Proč na první dotek? Protože když máte problémy s běžnými mycími prostředky a umyjete nádobí v tom od Planet Pure, zjistíte, že si rozumí s vaší pokožkou. Silviova firma splňuje veškeré možné standardy, které si představíte pod pojmem "ekologický". Vše do sebe dokonale zapadá. Věděli jste, že eco-friendly čisticí prostředky často obsahují chemikálie a to i takové, které mohou způsobit kontaktní dermatitidu? Výrobci eco-friendly čističů totiž používají bio slovník pouze k tomu, aby informovali spotřebitele o rozložitelnosti 60 % složek v přípravku během jednoho měsíce. To znamená, že dalších 40 % výrobku se rozkládá delší dobu a může být poměrně dost zatěžující pro ekosystémy a zamořuje spodní vody. Eco-friendly neznamená biologický, protože při výrobě takového čističe mohou být použity rostliny, které byly pěstovány pomocí umělých hnojiv. I když je výrobek prezentován jako biologicky rozložitelný, používají se do něho složky, které jsou sice z přírody odbouratelné, ale neklade se nějaký zvláštní důraz na komplexní ochranu ekosystémů. U Planet Pure to nehrozí. Už žádné toxiny z vašeho úklidu, které se dostanou do vod a následně do potravin, ale pouze čistá, biologicky rozložitelná a přírodu chránící harmonie!

Jsi Biooo? Buď Pure!

Ať už trpíte kontaktními alergiemi na čisticí prostředky, trápí vás ekzém nebo jste prostě jenom důslední v tom, co používáte pro krásu sebe i své domácnosti, Planet Pure je pro vás vynikající volbou. Produkty jsou vyráběny z těch nejlepších surovin, kvalitních, biologicky pěstovaných rostlin, 100% přirozené a 100% biologicky odbouratelné během měsíce, 95% všech surovin pochází z ekologického zemědělství. Pro výrobu obalů používá Planet Pure rostlinné škroby, takže je můžete po vypotřebování klidně hodit do kompostu a sledovat jejich fascinující rozklad. 75% obalového materiálu poskytuje fair-trade cukrová třtina. Čističe jsou certifikované. Mají rakouský národní bio certifikát a aspirují na jeden z nejpřísnějších bio certifikátů v Evropě, Demeter.

Pokud jste vegan, nemusíte se obávat, že by čističe obsahovaly nějaké zvířecí komponenty. Nemáte-li rádi palmový olej a podporujete fair-trade, budete z Planet Pure nadšeni. V rámci projektů udržitelného rozvoje nezanechává závod na výrobu biočističů ani nejmenší ekologickou stopu. Ať už si vyberete jakýkoli z produktů, neprohloupíte. Společný jmenovatel Planet Pure, tvoří několik důležitých bodů:

  • přírodní saponiny (firma má vlastní zdroj mýdlových ořechů s padesáti zaměstnanci)
  • éterické oleje a neuvěřitelná síla rostlin jako taková
  • nulová tolerance pro umělé emulgátory
  • podpora fairtrade produkce malých pěstitelů v rozvojových zemích
  • zaměstnávání na trhu práce znevýhodněných osob.

Firma dává práci až dvanácti osobám se zdravotním postižením a získala několik významných cen na poli ekodrogerie. O bezproblémový chod zázemí společnosti, které najdete v rakouském Hörbranzu se stará celkem 15 lidí. Jedná se o malou firmu, s velkými ideály, o kterých se nejen mluví a sní, ale také se převádí do praxe. Pokud si zamilujete ty nejčistší ekologické čisticí prostředky, které můžete na našem trhu sehnat a přestěhujete se do zahraničí, nezoufejte. Planet Pure můžete najít po celé Evropě, včetně Ruska, Číny nebo Thaiwanu.

Jak se vám článek líbil?