Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(3) Henna regeneruje vlasy

3. Henna regeneruje vlasy zdroj: shutterstock.com

Opět záležitost definice. Vlas je cca od 4 cm od hlavy mrtvý, takže skutečně ho nezregeneruje nic. Olej, silikon i henna ho obalí, takže vypadá a působí lépe. Henna je samozřejmě pro vlasy a vlasovou pokožku daleko prospěšnější než chemické barvy, o to se nikdo nepře. Ale stejně nemůžeme čekat, že pokud jsme si zničili vlasy nešetrným barvením nebo péčí, tak stačí na ně hodit hennu a všechno bude v nejlepším pořádku. Čistá henna totiž může docela dost vysušovat, což je skvělá věc, pokud se vám vlasy rychle mastí nebo plihnou, ovšem trochu problematická v případě, že máte vlasy suché nebo poškozené. Je třeba říct, že pokud nerespektujeme potřeby našich vlasů, tak ve finále můžeme s hennou dosáhnout úplně stejné chemlonové koudele jako v případě chemického barvení. Takže hennu rozhodně ano, pokožka vám poděkuje, ale pokud máte suché vlasy, tak nespoléhejte jen na ni a přidávejte oleje nebo třeba amlu, které nadměrnému vysušení předejdou.