Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Fluor v zubních pastách: Nebezpečí??

Fluor v zubních pastách: Nebezpečí?? Lepší je doplňovat fluor z potravin a zubní pastu používat bez fluoru.
Iva Lhotská
5,0 5
9

Přejít na sekci článku:

Pozor! Je fluorid karcinogenní?

Pozor! Je fluorid karcinogenní? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když k péči o své tělo používáte krémy, tělová mléka a další pěsticí kosmetiku či zubní pasty na bázi chemie, spíš mu škodíte, než že byste ho zdravě opečovávali. Svou pokožku byste totiž neměli v žádném případě ošetřovat kyselými prostředky s hodnotou pH pod 6! Ani svým dětem byste neměli kupovat dětské zubní pasty s fluoridem a různými umělými ovocnými příchutěmi. Sice se jim může jahůdková barva i aroma chutnat, ale raději jim vysvětlete, že to není pro jejich zoubky zdravé.

Při zubním kazu v organismu chybí vápník a fluor. Ovšem tento druh fluoru do těla rozhodně nedoplníte fluoridovou zubní pastou. Některé zdroje uvádějí, že fluorid sodný je známým karcinogenem! Již od 30. let si byli někteří vědci vědomi, že fluorid sodný má neblahý vliv na mozkovou a nervovou činnost, navíc oslabuje ledviny. Takže byste se měli jeho zvýšenému příjmu měli bránit a nenechávat lékaře, aby vám zbytečně nanášel na zuby fluorid sodný s vysvětlením, že vám chce chrup zpevnit.

Fluor je pro naše tělo prvkem nezbytným a zároveň nebezpečným. Víte, co je zajímavé? Že nedostatek fluoru v organismu škodí, jenomže jeho nadbytek je snad škodlivý ještě víc! Pokud máte v těle více fluoru, než je zdrávo, ukládají se jeho soli do kostí a dochází k přílišnému zvápnění, změně růstu a kvality zubů, mohou tuhnout klouby, vytvářet se kostní výrůstky či se může projevit již zmiňovaná osteoskleróza. Vysoké dávky fluoru odebírají hořčík z krve, tím vytahují vápník z kostí a způsobují osteoporózu - řídnutí kostí.

Velké množství fluoru obsahuje také čaj, z toho důvodu byste si neměli připravovat příliš silný čaj a mnoho čajovat. V 1 hrnku čaje po asi 5 minutovém louhování se vyskytuje asi 0,2 mg fluoru.

Vysoký příjem fluoridu se může projevit nejprve jako bílé, pak šedé, posléze hnědé až černé skvrny na zubech. V některých případech může dojít i k otravě fluorem, při níž je člověk bledý, zpomalí se mu srdeční rytmus, chraptí a pociťuje nevolnost. Upozorňuji na to, že pokud se objeví skvrny na zubech bez jakýchkoliv dalších příznaků, může se jednat o nadužívání antibiotik.

Fluor v těle zůstává dlouho, neboť je přítomen v kostech. Když překročíte doporučenou denní dávku a budete tak činit častěji, můžete cítit ztuhlost či bolest v kloubech, slabost nebo se mohou objevit bílá místa na chrupu, výrůstky na kostech, rychlejší stárnutí, zvýšené riziko onemocnění rakovinou, ochablost kůže či větší sklon k vráskám.

Vysoké dávky fluoru jsou nesmírně jedovaté! Pokud máte doma ve vodě zvýšený obsah fluoru, je horko, málo pijete a přijímáte stravu s malým obsahem bílkovin, dochází ke zvýšení obsahu fluoru ve vašem organismu a mohou se projevit zmíněné projevy.

Normálně bych zakázala podávání fluoridových tablet a dětských zubních past s obsahem fluoridu. Stejně jako fluor je škodlivý i chlór, jenž se též přidává do vody. Jedná se o tzv. fluorizaci. Připravuje vodu o její magnetickou energii. Proto si čistěte i vodu na pití, třeba šungitem nebo používejte filtrační konvici. V současnosti je okolní prostředí spíše než magnetickou energií prostoupeno energií elektrickou, což způsobuje překyselení organismu.

Představte si, že studie z Harvardu potvrdily, že fluorid snižuje dětské IQ, také dochází ke stálému zvyšování dětí s různými poruchami chování - ADD, ADHD, depresemi a poruchami učení všeho druhu.

Přidávání fluoridů do pitné vody, byť v nepatrném množství (většinou v ředění 1 k milionu), rozhodně není nic převratného. Fluoridy jsou totiž obsaženy ve vulkanických plynech a vznikají při různých průmyslových procesech, používají se při výrobě oceli a hliníku, při výrobě fosfátových hnojiv. Nedávno odtajněné americké vojenské dokumenty dokonce poukazují na to, je fluorid klíčovou chemickou látkou pro výrobu atomové bomby. Odpůrci fluorizace prohlašují, že pro oblast průmyslu je to účelová a výnosná cesta, jak se zbavit fluoridového odpadu. Příznivci lidských práv a svobod se zase ohrazují a považují fluorizaci za nepřípustnou formu nedobrovolné hromadné medikace.

Účinky fluoridů působících na mozek zahrnují poškození hipokampu - součásti velkého mozku, projevy Alzheimerovy choroby, snížení obsahu lipidů, poškození buněk, zhoršení antioxidační schopnosti organismu, zvýšený příjem hliníku, hromadění fluoridu v epifýze apod.

Naše civilizace zamořila všechno, od potravin, do kterých přidávají pro zlepšení éčka, přes prostředky určené k péči o tělo, úpravu vody pitné i té, která je určena ke koupání, až k životnímu prostředí. Sloučeniny fluoridu, jež jsou součástí zubních past, fluoridových tablet nebo se přidávají do vody, nebyly nikdy před schválením testovány z hlediska bezpečnosti.

Související produkt
Zubní pasta Homeopatic Whitening, Aloe Fresh 100 ml
ESI / 130 Kč
Bělicí zubní pasta s výtažky z aloe vera a dalších bylinek aktivně pečuje o zdraví celé ústní dutiny a zároveň šetrně zesvětluje přirozenou barvu chrupu.
Detail produktu