Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část Přírodní kosmetika obsahuje množství rostlinných výtažků a olejů, které pečují o pokožku obličeje i celého těla.
Martina Koubová
4,9 5
13

Přejít na sekci článku:

Pupalkový olej

Pupalkový olej zdroj: freeimages.com

Pupalkový olej, neboli Oenothera Biennis Oil, pečuje a regeneruje pokožku celého těla díky složení bohatému na množství nenasycených mastných kyselin, kyselinu palmitovou, olejovou a další cenné látky. Výživné složení má pozitivní účinky na citlivou pokožku, regeneruje ji a chrání. Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ošetření ekzematické pleti, léčí lupénku i kožní alergie. Olej je vhodný pro všechny typy pleti. Mastnou pleť regeneruje, dezinfikuje a hojí, zatímco zralou náročnou pokožku posiluje a navrací jí elasticitu.

Olej je prospěšný i při vnitřním užití, neboť při pravidelném užívání stabilizuje hladinu cholesterolu v krvi a upravuje krevní tlak. Také pomáhá při bolestivé menstruaci a harmonizuje ženské hormony. Je dobrým pomocníkem při redukčních dietách, neboť stimuluje rozklad nasycených kyselin čímž aktivně přispívá ke snížení tělesné hmotnosti.

Produkty s pupalkovým olejem
Pupalkový olej, bio 50 ml
Saloos / 188 Kč
Pupalkový olej vyživuje a regeneruje namáhanou suchou a poškozenou pokožku, je vhodný na lupénku nebo ekzém. Je skvělý pro masáže při bolestivé menstruaci či premenstruačním syndromu.
Detail produktu