Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tajemství kosmetiky

Tajemství kosmetiky V knize Tajemství kosmetiky od Víta Syrového se bez obalu dozvíte vše o složení kosmetických produktů a jejich vlivu na naše zdraví i životní prostředí.
Viktorie Kalinová
4,9 5
7

Tajemství kosmetiky zdroj: shutterstock.com

Kniha Tajemství kosmetiky Víta Syrového je takový malý poklad. Nebo spíš velký poklad. Dozvíte se totiž nejen to, co jste o kosmetice vždycky chtěli vědět, ale báli jste se zeptat, ale hlavně spoustu věcí, na které by se vás možná ani nenapadlo ptát. Ale možná se pak budete trošku bát. Čeho? Konvenční kosmetiky a dalších věcí, které potkáte v běžné drogerii, parfumerii nebo supermarketu. Když jsme u toho supermarketu, tak Vít Syrový napsal ještě před Tajemstvím kosmetiky knížku Tajemství výrobců potravin a ta je právě do supermarketu jak dělaná.

Ale zpět ke kosmetice. Vít Syrový napsal knihu, která je naprosto vyčerpávajícím průvodcem pro každého, komu není jeho zdraví lhostejné, nechce si kamkoliv na tělo aplikovat nějaké jedy a podezřelé chemikálie.

V čem všem vám dokáže Tajemnství kosmetiky Víta Syrového pomoci a poradit?

  • Snažíte se zorientovat ve složení kosmetiky, chcete umět číst etikety a poznat, co přípravek obsahuje
  • Zajímá vás, jaké se v konvenční kosmetice objevují škodlivé látky, proč jsou zdravotně závadné a jak je poznat
  • Chcete vědět, jak se kosmetika vyrábí a jak poznat tu nejlepší
  • Hledáte přehledné seznamy kosmetických ingrediencí s popisem jejich vlastností
  • Rádi byste se vyznali v certifikátech a věděli, co přesně hledat
  • Nenecháte si ujít žádnou knihu, která vám může poradit, jak se ještě lépe starat o své zdraví
  • Chcete vědět, které látky jsou v kosmetice opravdu účinné a proč

Vít Syrový si nebere servítky a říká věci tak, jak jsou. Takže se dozvíte mnohé i o všemožných pseudopřírodních surovinách jako je rafinovaný olej nebo ropné deriváty. Ale nedozvíte se pouze věci související s kosmetikou. Syrový se zabývá i čistícími prostředky, dopady používání chemikálií na životní prostředí a možnými alternativami. Velká část knihy Tajemství kosmetiky je také věnována péči o zdraví a je doslova nabitá praktickými tipy, které se na obalech potravin a v reklamních letácích rozhodně nedozvíte.

Vít Syrový je vystudovaný chemik, takže si můžete být jistí, že předkládá opravdu fakta a nikoliv nějaká svá mlhavá přesvědčení. Ovšem i přes svoje věděcké vzdělání dokázal Vít Syrový napsat knihu, která je doslova pro každého a kde si i člověk, který kosmetikou zrovna nežije, najde spoustu užitečného pro sebe.

Jediný, kdo asi z knihy nebude nadšený, jsou výrobci a prodejci chemických koktejlů v barevných tubách, o kterých se nám snaží namluvit, že nás udělají krásnějšími. Ne, děkuji. Až budu chtít přikrášlit do rakve, ozvu se ;-)