Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Podzimní nezbytnosti

Přejít na sekci článku:

Horký čaj a teplo domácího krbu

Horký čaj a teplo domácího krbu zdroj: shutterstock.com

To je pravá podzimní idylka zachycená na nejedné podzimní inspirační fotografii. Pokud máte dům s krbem, máte v tomto směru vyhráno, ale jak vyřešit krb v klasickém panelákovém bytě? Nemusíte si zoufat, on totiž i jen pouhý pohled na plápolající oheň nás ohřívá a uklidňuje naši mysl. Toho už ostatně využívali naši předci, u kterých oheň fungoval podobně jako dnešní televize – na meditační zírání do prázdna. Takže pocit domácího tepla a psychické pohody může dokonale navýšit i obyčejná svíčka. Vy se navíc nemusíte spokojit s jen tak ledajakou svíčkou, ale můžete si zvolit z nepřeberné nabídky voňavých svíček Kerzenfarm.

Nebo můžete vašemu minikrbu dát jinou podobu. Pokud si jako zdroj psychického ohřívače zvolíte aromalampu, můžete pomocí ornamentálních děrovaných vzorů rozehrát hru světla a stínu i na stěnách vašeho pokoje. A ta správná vůně nesmí samozřejmě chybět! U aromalampy máte možnosti dvě, buď do ní můžete vložit voňavou voskovou kapsli Kerzenfarm nebo nakapat pár kapek oblíbeného éterického oleje nebo přímo už namíchanou směs éterických olejů. K použití na podzim přímo vybízí Podzimní osvěžení od firmy Saloos.

Poklidnou meditační chvilku u domácího ohně můžete stvrdit popíjením čaje. Na podzim je vhodné přesedlat z ochlazujícího zeleného čaje na bylinkové kořeněné čaje, které nejen skvěle chutnají, zahřívají, ale navíc působí i preventivně proti podzimním virózám. Ideálně by měli obsahovat skořici a zázvor. Tyto dvě ingredience mají nejen výborný prohřívací účinek, ale zároveň působí i antibakteriálně. Pokud přidáte ještě vitamin C ve formě sušeného šípku nebo ibišku, nachlazení vás jen tak lehce nedostane.