Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přirozená menstruace

zdroj:

Přestože mnohé ženy by ji nejraději ze svého života vyloučily, menstruace je dar. Období, které nám připomíná naši plodnost, ženskost a výjimečnost. Dost důvodů na to, abychom k ní zaujaly pozitivní postoj. Prožijte „své dny“ sepjatá sama se sebou. Vydejte se přírodní cestou. 

Menstruace jako taková byla přehlížena a tabuizována dlouhou řadu let. Jedná se ale o naprosto přirozený proces ženského těla, díky kterému se čistí a znovu nabírá svou sílu. Pojďme už vykročit z této šedé zóny, tento speciální čas si užít a změnit tak nejen naše, ale celosvětové vnímání tohoto svatého času.

Přirozeně a ekologicky

 

Používáte klasické vložky a tampóny, ale máte pocit, že by to mohlo být ještě lepší? Je vám blízká ekologie a přírodní životní styl? Pokud ano, zaměřte se na poslední hity péče o naše intimní partie během cyklu. Zkuste některý z pestré škály našich produktů jako látkové vložky, kalíšky nebo menstruační kalhotky a houby - inspirujte se a povzneste své ženství. 

Velkou výhodou přírodních menstruačních pomůcek je, že nezatěžují naši zemi, chrání nás, nedráždí, jsou jemné, šetrné a můžete je používat opakovaně. 

LÁTKOVÉ A KLASICKÉ VLOŽKY

Látkové vložky spolehlivě ochrání a přitom jsou tak heboučké. Dopřejte si v období menstruace toto pohlazení vyrobené z bio bavlny nebo bambusu. Pro údržbu stačí vyprat ideálně v kombinaci se žlučovým mýdlem. Přírodní alternativy klasických vložek neobsahují agresivní látky, chemické parfemace, plasty nejsou chemicky bělené. Udržují tak přirozené pH sliznice a jsou maximálně příjemné a prodyšné. Bývají vyrobené z přírodně rozložitelného materiálu a lze je kompostovat. Látkové vložky doporučujeme značky Meracus.

TAMPONY

Chcete i v době menstruace dělat vše, jak jste zvyklá? Skočit do bazénu, sportovat a přitom užívat naprostý komfort? Pak zřejmě volíte tampóny. Jenomže na ty klasické je mnoho žen alergických, mohou způsobovat podráždění nebo dokonce syndrom toxického šoku. Vyzkoušejte tampóny z bio bavlny. Spolehlivě ochrání, zajistí pocit čistoty a stoprocentního pohodlí. 

MENSTRUAČNÍ HOUBY

Vyhledávanou alternativou také jsou menstruační houby. Obsahují mořské minerály, jsou antiseptické a vybírat je můžete z několika velikostí podle síly krvácení. Přinesou vám řadu benefitů, jsou 100% přírodní, rozložitelné a tak jemné. Mají báječnou vlastnost, že se naprosto přizpůsobí vašemu tělu, takže je ani neucítíte. Mají vysoce absorbční schopnosti. Těší se až půlroční životnosti. Během menstruace stačí houbičku propláchnout pod tekoucí vodou

Po skončení cyklu byste ji pak měla dokonale vyčistit a naložit do vodní lázně s mořskou solí. Houbičky ocení každá žena, která je citlivá na podráždění, vysoušení sliznice či záněty. Jsou vhodné také pro ženy, které trápí výtoky. Doporučujeme menstruační houby značky KALU.

MENSTRUAČNÍ KALÍŠKY

Mnohé ženy se jich obávají, jejich uživatelky je ale vychvalují do nebes. Jistě stojí za to dát jim šanci, pak už se možná ani k vložkám nebudete chtít vrátit. Kalíšek vám zajistí pohodlí. Je měkký, ale dokonale funkční a spolehlivý. Vyrábí se v několika velikostech, které můžete volit podle síly menstruace, vaší velikosti či denní aktivity. 

 Jsou antibakteriální, spolehlivě přilnou k poševní stěně, zachytí vše, co je potřeba a předcházejí vzniku mykóz. Pokud ho dobře zavedete do pochvy, ani o něm nebudete vědět. Vzpomenout byste si měla asi po čtyřech hodinách, kdy je vhodné ho vyprázdnit. Nezapomínejte ho pravidelně vyplachovat teplou vodou. 

TIP pro vás: 

MENSTRUAČNÍ KALHOTKY - Nabízejí veškeré pohodlí. Oceníte je jako alternativu k vložkám či tampónům, ale je možné je s nimi i kombinovat, například při silné menstruaci. Jsou tenké, nenápadné, přitom vydrží i silnou menstruaci. Jsou prodyšné a pohodlné jako klasické spodní prádlo. Jejich největší výhodou menstruačních kalkotek je rychlá údržba (stačí vyprat) a nádherné střihy, barvy a tvary.  

Co dalšího by se mohlo hodit?

VAGINÁLNÍ - YONI - VAJÍČKA

Setkat se můžete také s názvem yoni egg, který je nyní ve veliké oblibě. Tento polodrahokam opracovaný do tvaru vajíčka má za úkol posílit ženské orgány a jejich přirozenou funkci. V poslední době se dostávají do popředí zájmu žen. Ale jejich kořeny hledejme už ve starověku. Již před 5000 lety je využívaly královny a ženy vysoce postavené. Vajíčka totiž mají mnoho báječných vlastností, zlepšují pánevní dno i stav naší pleti. Mají vliv nejen na fyzické tělo, ale i na psychiku. Ocení je i ženy, které trpí inkontinencí

AROMATERAPIE

Síla éterických olejů vám pomůže a odlehčí i během vašeho cyklu. Na silné projevy PMS jako jsou bolesti hlavy nebo podbřišku, celková únava a letargie nebo bolest zad pomůže směs levandule, geránia a rozmarýnu. Pokud vás navíc trápí křeče, sáhněte po ÉO z cypřiše. Před menstruací a během ní se mohou objevit i potíže s trávením - ty zaženeme přidáním do směsi bergamot nebo pomeranč. Naopak pokud se vaše dny ne a ne objevit, vyzkoušejte směs šalvěje muškátové, geránia a fenyklu.

Pokud máte nepravidelnou menstruaci, jak si cyklus opět vyrovnat si přečtěte zde.