Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

eKoala - Bezpečná, zdravá a hravá forma pro vaše nejmenší

Produkty od eKoala zdroj: eKoala

Svět dětí je plný barev, tvarů, nápadů a fantazie. Jen si představte dětský pokojíček. Co se vám vybaví jako první? Přesně. Místnost, která hraje všemi barvami, kde poličky i boxy přetékají hračkami a při vstupu do takového království musíte dávat pozor na každém kroku, abyste nešlápli na nějakou tu nezbednou opuštěnou kostičku nebo autíčko. Všichni už  jsme tu bolest někdy zažili a pěkně si při tom zakleli. Je to tak?

Světu (hraček) vládnou plasty, protože nabízí nekonečné možnosti, pestrost jejich barev nezná mezí. A to je pro výrobce žádoucí. Troufám si ale říct, že vrcholná éra “doby plastové” je na sestupu a mnoho firem se zaměřuje na bezpečnější a přírodnější materiály, jako dřevo nebo bioplasty. Jednou z nich je i značka eKoala, která se rozhodla na svět plastových materiálů nahlédnout z jiného úhlu pohledu. 

O značce e-Koala

Zakladateli značky eKoala jsou Beatrice a Daniele Radaelli - italští manželé se snahou dělat věci jinak a to na základě zodpovědnosti a udržitelnosti životního prostředí. 

Svou kreativitu a bezednou studnici nápadů se rozhodli realizovat právě prostřednictvím dětských produktů a jako materiál používají BIOPLAST. Svědomitě se tak staví nejen k planetě, ale i ke zdraví dětí.

Kromě nadčasových hraček pro rozvoj dětské představivosti a motoriky můžete od této krásné značky pořídit i roztomilá kousátka pro nejmenší, nočníky v jednoduchém designu pro kluky i holky nebo hravé nádobí nevšedních tvarů, se kterým bude vaše společné stolování ještě zábavnější a žádný talíř už nezůstane plný. 

Jak správně pečovat o nádobí z bioplastu:

  • Výrobky jsou vhodné do mikrovlnné trouby, nikoliv na vaření (nepokládejte na rozžhavenou plotnu)
  • Není vhodné do myčky nádobí. Myjte pouze v ruce pod teplou vodou

Rozdíl mezi plastem a bioplastem

Bioplasty jsou na pohled velmi identické plastům klasickým, ale díky jejich výrobním zdrojům a procesu výroby se liší v jedné velmi důležité věci - a tou je biologická rozložitelnost. Zatímco klasické plasty se v přírodě rozkládají až několik tisíc let a uvolňují do životního prostředí toxické sloučeniny, bioplasty se postupně rozkládají až na své základní komponenty, které nezpůsobují žádné znečištování

Jde o přírodní materiály na bázi škrobů, cukrové třtiny, celulózy apod., které je možné biodegradovat (zkompostovat) a rozložený humus a biomasu pak využít zpět v zemědělství.

Důvody, proč říci eKoala ANO:

  • 100% BIOplast
  • 100% bezpečné
  • 100% rozložitelné
  • 100% vyrobeno v Itálii

Někdy velká revoluce začíná malými změnami v našich životech. Pojďme společně ulevit životnímu prostředí a začněme malými krůčky směrem k lepší a zdravější budoucnosti.

 

Pořiďte si domů radost z bioplastu: