Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

PlanToys: Hračkami proti plýtvání

Hračky od Plan Toys zdroj: Plan Toys

Dřevěné hračky jsou klasika, která nikdy nezestárne. Určitě i vy jste v dětství nějakou dostali nebo podělili. Takové hračky jsou věčné, originální, bezpečné a  velmi kvalitní. Děti zabaví i naučí, rozvíjí jejich potenciál a kreativitu. Hračky pro nejmenší na první pohled zaujmou svou pestrostí, barevností a zároveň jednoduchostí.

Pojďte se s námi seznámit s thajskou značkou PlanToys, pro kterou jsou udržitelnost a vývoj dětí hlavními prioritami jejich snažení a objevte dřevěné hračky, jak je neznáte. 

Příběh značky

Ve své výrobě využívá dřevo z kaučukovníků, které již neprodukují latexové mléko. Toto dřevo vykupuje od farmářů, kteří ho nevyužijí, ale rovněž dbá na to, aby byly opětovně vysazovány stromy nové. Právě využitím těchto stromů je výroba trvale udržitelná, ekologická a navíc zárukou kvalitního materiálu

Samotný výrobní proces je navržen tak, aby se využíváním solární energie a biomasy maximálně šetřila energie a nedocházelo k žádné produkci odpadu. 

Lepidlo potřebné k výrobě hraček neobsahuje formaldehyd a použité barvy na vodní bázi jsou zcela bezpečné, bez obsahu olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír.

Firma získala akreditaci o sociální odpovědnosti, což vypovídá o perfektním vztahu k zaměstnancům a vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí. 

Mimo jiné zaměstnává také osoby se zdravotním postižením, je pravidelným sponzorem nejrůznějších aktivit pro děti (hřiště, knihovny, herny…) a dokonce spolupracuje s maminkami dětí s nejrůznějším postižením, pro něž pomáhá vytvářet hračky, které těmto dětem mohou pomoci.

Během posledních 10 let PlanToys Group vysadila přes 300.000 stromů v oblasti severovýchodního Thajska, kde byly lesy dlouhodobě ničeny. Jako společnost se takto snažíme přírodě něco vrátit.

- Alain De Rauw, ředitel mezinárodního obchodu PlanToys -

Firma PlanToys je jednou z mála, která nejen že po sobě nezanechává žádný dopad na životní prostředí, ale snaží se zároveň vytvářet lepší a udržitelnější svět.

Hračky PlanToys vyzkoušeli i naši malí ďáblíci:

Bubínek je vyrobený z kaučukového dřeva a krásně zabalený v krabici z recyklovatelného papíru. Působí odolně díky tlustým stěnám.

Zní hezky zvučně a i celkem hlasitě, zejména pak uprostřed. Zvuky se mírně mění podle místa úhozu paličkou, která má gumový povrch.

S bubínkem si hrál dvou a půl letý Saturnin, který byl z bubínku přímo nadšený. Zrovna hudebních hraček moc nemá, rozhodně to tedy byl atraktivní doplněk do jeho herny.

Loďka včetně medvídka je z kaučukového dřeva a plachta z režné látky - bavlny. Plachetnice je pečlivě a krásně zpracovaná, stěžen zapadá do předchystané prohlubně a postavička medvídka je mělce uložena na palubě.

S loďkou si hrála roční Lesanka a dle zkušenosti loďka odolá i menšímu vlnobití ve vaně. Pokud se ale dovnitř dostane dost vody, potopí se nebo obrátí. Alespoň tak dítě může testovat, co ještě unese, s medvídkem si lze navíc hrát samostatně a plachetnici tak odlehčit. Barevnost výrobku hezky drží, voda ani teplo ji nezměnily. 

Byla radost setkat se s tak kvalitním hravým produktem. Lesanku nejvíce bavilo vytvářet vlny a lodičku potápět. Také zkoušela oddělit stěžen a následně ji znovu nasadit.

 

Vzdělávejte své děti společně s hračkami PlanToys a chraňte matku přírodu: